Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Mieszkanka Tarnowskich Gór, która bezpodstawnie wezwała policjantów i pogotowie ratunkowe została ukarana mandatem. Tarnogórzanka zadzwoniła na numer alarmowy i zgłosiła pobicie przez współlokatora. 61-latka zapomniała wspomnieć, że zdarzenie miało miejsce … 3 tygodnie wcześniej.

Wczoraj nad ranem policjanci zostali skierowani na interwencję do jednego z mieszkań znajdujących się przy ulicy Mickiewicza w Tarnowskich Górach. 61-letnia kobieta zgłosiła pobicie. Kiedy patrol przybył na miejsce okazało się, że tarnogórzanka nie potrzebowała pomocy. Policjanci ustalili, że 61-latka wezwała patrol oraz pogotowie, ponieważ... złapał ją skurcz nogi. Przypomniało się jej, że 3 tygodnie wcześniej, za tę nogę miał ją złapać i ścisnąć współlokator i chciała to zgłosić policjantom. Na miejscu byli również medycy, którzy zbadali kobietę i nie widzieli podstaw do hospitalizacji.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Koronawirus w Polsce. Polska służba zdrowia nie radzi sobie z coraz większą liczbą zachorowań na COVID-19. Przekształcanie zwykłych oddziałów w covidowe sprawia, że system przestaje być wydolny. Najlepszym dowodem są obrazki z Legnicy.

Koronawirus w Polsce. "To już jest koniec systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne" - takimi słowami swój dramatyczny wpis rozpoczyna Tomasz Wyciszkiewicz, pracownik Pogotowia Ratunkowego, mieszkający na co dzień w Lubinie.

"Ochrona zdrowia, nazywana przez polityków służbą zdrowia już w Polsce nie istnieje! Szanowne koleżanki, koledzy, znajomi, mniej znajomi i zupełnie obcy... W imieniu ratowników medycznych chciałbym powiedzieć przepraszam! Mimo, że to nie my powinniśmy Was przepraszać" - dodał ratownik we wpisie, który zaczął podbijać sieć.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Powiat Poznański należy do strefy gdzie zgodnie z danymi GUS 2018 r. odnotowano najniższą dostępność świadczeń medycznych, udzielanych przez zespoły ratownictwa medycznego w Polsce. To znaczy, że to właśnie tu najtrudniej otrzymać niezbędną pomoc ze strony ratownictwa w przypadku zagrożenia życia. Tym samym bardzo duża odpowiedzialność spada na świadków zdarzenia, w praktyce bardzo często to od ich umiejętności niesienia pierwszej pomocy zależy życie poszkodowanego.

Projekt #cisneklate to powstała już dwa lata temu w ramach Olimpiady “Zwolnieni z Teorii” młodzieżowa inicjatywa, która poprzez kampanię w mediach społecznościowych dotarła do ponad 90 000 młodych odbiorców. Obecnie została ona dofinansowana w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (NIW) z najwyższą oceną merytoryczną w Polsce (1 miejsce na liście na ponad 2000 organizacji)!

Projekt prowadzony jest przez Fundację Rysy. Prowadzimy zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży oraz gry miejskie / terenowe, zabawy i konkursy dla rodzin z dziećmi na nowoczesnych fantomach z podłączoną elektroniką i z wykorzystaniem szkoleniowych AED - defibrylatorów. Nasze fantomy pozwalają na wyświetlanie i ocenę na ekranie w czasie bieżącym jakości prowadzonego przez uczestników RKO (ułożenia rąk, ucisków, wdechów ratowniczych) oraz wyświetlanie procentowej oceny jakości
przeprowadzonego RKO.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Karetki wypadkowe od Siepomaga.pl zostały zakupione dzięki największej polskiej zbiórce internetowej, jaką okazała się pierwsza edycja zbiórki Siepomaga.pl na rzecz wsparcia polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem, w której wzięło udział kilkaset tys. osób, wiele firm oraz m.in. polscy raperzy organizując internetową akcję #hot16challenge2.

Tworząc mapę miejsc, gdzie trafią zakupione przez nas ambulanse Siepomaga.pl skorzystała z wiedzy i pomocy Ministerstwa Zdrowia, które wskazało Fundacji Siepomaga te stacje pogotowia ratunkowego i transportu medycznego, które dzięki takiej darowiźnie wymienią jedne z najstarszych w Polsce, medyczne „oldtimery” na nowoczesne karetki.

Tym sposobem ambulanse z logo Siepomaga.pl i #hot16challenge2 rozpoczynają dyżury w stacji Pogotowia Ratunkowego w Ciechanowcu (woj. Podlaskie), Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Komańczy (woj. Podkarpackie), zespole ratownictwa medycznego w Nowogrodzie Bobrzańskim (woj. Lubuskie), stacji Bielskiego Pogotowia ratunkowego w Pisarzowicach (woj. Śląskie), w szpitalu w Łosicach (woj. Mazowieckie) i Sokołowie Podlaskim (woj. Mazowieckie). Jeden ambulans trafił do bazy transportu stołecznego Szpitala Bielańskiego w Warszawie.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Na walkę z COVID-19 Samorząd Województwa przeznacza kwotę blisko 31,5 mln w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Środki te trafią do szpitali wojewódzkich, powiatowych, resortowych i klinicznych oraz ratownictwa medycznego. Sam projekt Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowe opiewa na 5 mln zł. Dzięki temu wsparciu WSPR zakupi m.in. cztery ambulanse wyposażone w respiratory, defibratory czy automatyczne urządzanie do kompresji klatki piersiowej w trakcie resuscytacji.

Uruchomienie środków było możliwe dzięki elastycznemu podejściu Komisji Europejskiej do wydatkowania funduszy unijnych na przeciwdziałanie skutkom COVID-19. W regionie z pomocy skorzysta docelowo 30 podmiotów. Przyznane środki pozwolą m.in. na refundację wydatków na środki ochrony osobistej, ale także wynagrodzenia czy zakup sprzętu. Obecnie placówki przystępują do zawierania umów, umożliwiających przekazanie niezbędnego dofinansowania.

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account