Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Powiat Poznański należy do strefy gdzie zgodnie z danymi GUS 2018 r. odnotowano najniższą dostępność świadczeń medycznych, udzielanych przez zespoły ratownictwa medycznego w Polsce. To znaczy, że to właśnie tu najtrudniej otrzymać niezbędną pomoc ze strony ratownictwa w przypadku zagrożenia życia. Tym samym bardzo duża odpowiedzialność spada na świadków zdarzenia, w praktyce bardzo często to od ich umiejętności niesienia pierwszej pomocy zależy życie poszkodowanego.

Projekt #cisneklate to powstała już dwa lata temu w ramach Olimpiady “Zwolnieni z Teorii” młodzieżowa inicjatywa, która poprzez kampanię w mediach społecznościowych dotarła do ponad 90 000 młodych odbiorców. Obecnie została ona dofinansowana w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (NIW) z najwyższą oceną merytoryczną w Polsce (1 miejsce na liście na ponad 2000 organizacji)!

Projekt prowadzony jest przez Fundację Rysy. Prowadzimy zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży oraz gry miejskie / terenowe, zabawy i konkursy dla rodzin z dziećmi na nowoczesnych fantomach z podłączoną elektroniką i z wykorzystaniem szkoleniowych AED - defibrylatorów. Nasze fantomy pozwalają na wyświetlanie i ocenę na ekranie w czasie bieżącym jakości prowadzonego przez uczestników RKO (ułożenia rąk, ucisków, wdechów ratowniczych) oraz wyświetlanie procentowej oceny jakości
przeprowadzonego RKO.

 

W 2020 roku w grupie 20 ratowników udało nam się przeszkolić ponad 3000 osób na terenie Aglomeracji Poznańskiej, z czego ponad 1100 zostało przeszkolonych na terenach wiejskich, oddalonych od miasta - gdzie pomoc profesjonalnych służb medycznych dociera znacznie dłużej, niż w mieście, stąd tym bardziej istotne jest to, aby mieszkańcy wsi wiedzieli, jak się zachować w sytuacji kryzysowej.

Z życzeniami wyłącznie rytmicznego bicia serca,
zespół #cisneklate

 

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account