Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Karetki wypadkowe od Siepomaga.pl zostały zakupione dzięki największej polskiej zbiórce internetowej, jaką okazała się pierwsza edycja zbiórki Siepomaga.pl na rzecz wsparcia polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem, w której wzięło udział kilkaset tys. osób, wiele firm oraz m.in. polscy raperzy organizując internetową akcję #hot16challenge2.

Tworząc mapę miejsc, gdzie trafią zakupione przez nas ambulanse Siepomaga.pl skorzystała z wiedzy i pomocy Ministerstwa Zdrowia, które wskazało Fundacji Siepomaga te stacje pogotowia ratunkowego i transportu medycznego, które dzięki takiej darowiźnie wymienią jedne z najstarszych w Polsce, medyczne „oldtimery” na nowoczesne karetki.

Tym sposobem ambulanse z logo Siepomaga.pl i #hot16challenge2 rozpoczynają dyżury w stacji Pogotowia Ratunkowego w Ciechanowcu (woj. Podlaskie), Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Komańczy (woj. Podkarpackie), zespole ratownictwa medycznego w Nowogrodzie Bobrzańskim (woj. Lubuskie), stacji Bielskiego Pogotowia ratunkowego w Pisarzowicach (woj. Śląskie), w szpitalu w Łosicach (woj. Mazowieckie) i Sokołowie Podlaskim (woj. Mazowieckie). Jeden ambulans trafił do bazy transportu stołecznego Szpitala Bielańskiego w Warszawie.

Wszystkie karetki zostały wyposażone w niezwykle przydatne w warunkach pandemii urządzenia do automatycznej dezynfekcji pojazdów metodą zamgławiania. Łączna wartość pojazdów przekazanych przez Siepomaga.pl polskiej służbie zdrowia wynosi ponad 2,7 mln zł.

Relacja filmowa:

Ratownik-med.pl/Tekst i zdjęcia: Siepomaga.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account