Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na walkę z COVID-19 Samorząd Województwa przeznacza kwotę blisko 31,5 mln w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Środki te trafią do szpitali wojewódzkich, powiatowych, resortowych i klinicznych oraz ratownictwa medycznego. Sam projekt Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowe opiewa na 5 mln zł. Dzięki temu wsparciu WSPR zakupi m.in. cztery ambulanse wyposażone w respiratory, defibratory czy automatyczne urządzanie do kompresji klatki piersiowej w trakcie resuscytacji.

Uruchomienie środków było możliwe dzięki elastycznemu podejściu Komisji Europejskiej do wydatkowania funduszy unijnych na przeciwdziałanie skutkom COVID-19. W regionie z pomocy skorzysta docelowo 30 podmiotów. Przyznane środki pozwolą m.in. na refundację wydatków na środki ochrony osobistej, ale także wynagrodzenia czy zakup sprzętu. Obecnie placówki przystępują do zawierania umów, umożliwiających przekazanie niezbędnego dofinansowania.

 

W poniedziałek, 19 października 2020 r. o godzinie 10 odbędzie się wideokonferencja z podmiotami, dla których sporządzono już umowy. W spotkaniu wezmą udział: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie Andrzej Przewoda oraz przedstawiciele placówek. 

  •  Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego;
  •  Zachodniopomorskie Centrum Onkologii;
  •  Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach;
  •  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Choszcznie;
  •  Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie;
  •  Regionalny Szpital w Kołobrzegu;
  •  „Szpitale Polskie" Spółka Akcyjna;
  •  Szpital Barlinek spółka z ograniczoną odpowiedzialnością;
  •  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Koszalinie.
  •  Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o.

Z kolejnymi podmiotami objętymi wsparciem umowy będą sukcesywnie zawierane.

Środki dla opieki medycznej oraz ratownictwa medycznego zostały uruchomione z działania 7.7. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 obejmującego przedsięwzięcia związane z walką i zapobieganiem COVID-19. Za obsługę naboru wniosków odpowiadał Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

Ratownik-med.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account