Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

12 maja 2015 roku, dzisiaj mija 10 lat działalności Portalu Ratownik-med.pl. Wystartowaliśmy rok przed wejściem Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, w czasie gdy funkcjonowały karetki "W" wypadkowe i "R" reanimacyjne. W skład personelu karetki "R" wchodził lekarz, pielęgniarz bądź pielęgniarka, kierowca i ratownik medyczny często w roli sanitariusza. W karetce wypadkowej "W" pracował ratownik lub pielęgniarz i kierowca, chwilę później już tylko wykwalifikowany personel medyczny.

Tempo reform w tym okresie można określić jako imponujące. Proces przemian był bardzo zróżnicowany i był wprowadzany nawet po 2006 roku, czyli po wejściu Ustawy o PRM.  W wielu rejonach kraju przez wiele lat nadal funkcjonowały zespoły 4 i 3 osobowe, dzisiaj to już rzadkość.

Pierwsze próby stworzenia portalu miały miejsce już w marcu i kwietniu 2005 roku. Pomysł założenia strony poświęconej ratownictwu medycznemu, a głównie ratownikom medycznym zrodził się pod presją niestabilnej sytuacji zawodowej ratowników. Po 10 latach w kwestii zawodu ratownika medycznego nadal pozostaje wiele do zrobienia. W latach 2005 - 2006 roku w Polsce brakowało organizacji które reprezentowałyby nową grupę zawodową ratowników medycznych. Pojawiały się za to jak grzyby po deszczu uczelnie które kształciły rzesze bezrobotnych ratowników medycznych żyjących nadzieją podjęcia pracy zgodnej z kwalifikacjami. Każdy związany z ratownictwem uważnie śledził prace nad Ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Image 12 maja 2010 roku, właśnie dzisiaj mija 5 lat odkąd pojawiliśmy się w sieci. Czy to długi okres czasu ?? Biorąc pod uwagę reformy jakie miały miejsce w ratowniczym świecie to naprawdę spory kawałek historii. Przez ten pięcioletni okres reformował się również nasz serwis.

ROK 2005

Pierwsze próby stworzenia serwisu miały miejsce już w marcu i kwietniu. Pomysł założenia strony poświęconej ratownictwu medycznemu, a głównie ratownikom medycznym zrodził się pod presją niestabilnej sytuacji zawodowej ratowników.

W owym czasie nie istniały praktycznie żadne znaczące organizacje ratownicze które reprezentowałyby naszą grupę zawodową. Istniały za to szkoły i uczelnie które kształciły kolejne rzesze bezrobotnych ratowników medycznych żyjących nadzieją podjęcia pracy zgodnej z kwalifikacjami. Każdy związany z ratownictwem śledził prace nad Ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Serwis cieszył się sporym zainteresowaniem, chociaż początki były trudne. Trudności z samym projektem strony, tani serwer ( darmowy serwer dołączany do pakietu neostrady 512 ), brak profesjonalnej domeny. Wszystko to i tak nie powstrzymało mnie przed realizacją pomysłu. Pierwsze próby zgłębienia poczciwego HTML-a i kolejne pomysły na uatrakcyjnienie strony. Pierwsza domena ( zresztą działająca ku mojemu zdziwieniu do dzisiaj ) miała nieco tajemnicze brzmienie: http://www.neoserver.neostrada.pl

Pomimo mało profesjonalnych komponentów strona zaczęła istnieć w sieci.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
12 maj 2007 roku to właśnie dzisiaj mija druga rocznica powstania serwisu "Ratownictwo Medyczne - Prywatna Strona Ratownika Medycznego".

Przez te dwa lata serwis odwiedziło 137 553 osoby, obecnie w miesiącu zagląda na stronę około 10 000 użytkowników. W księdze gości pojawiło się ok. 300 w większości ;) bardzo miłych wpisów.

Zaglądają tutaj równiez użytkownicy z poza Polski m.in. z takich krajów jak: Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, Holandia, Belgia, Irlandia. Odzywają się Polacy którzy pracują jako ratownicy w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.
 
Z subskrypcji serwisu korzysta obecnie 280 osób, na forum serwisu zarejestrowanych jest 116 użytkowników którzy napisali ponad 660 wiadomości. Moderatorzy Ania82, EMS i Pepkor22 czuwają nad wizerunkiem forum, za co pragnę im serdecznie podziękować!!! Dziękuje również wszystkim użytkownikom którzy uczestniczą w dyskusjach i wzbogacają jego treści.

Otrzymałem od was drodzy użytkownicy setki e-maili na które zawsze staram się odpisywać i jeżeli jest to tylko możliwe pomagać.
 
To wszystko co wydarzyło się przez te dwa lata działalności jest dla mnie najlepszym dowodem na to, że serwis jest potrzebny i ma swoich odbiorców. Dlatego pragnę jeszcze raz wszystkim bardzo, bardzo podziękować!!!!

Autor serwisu
Piotr Bartnicki
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
4 LATA SERWISU ratownik-med.pl
 
4 lata serwisu ratownik-med.pl
 
Ratownik-med.pl  podobnie jak stacje i posterunki ratownictwa medycznego, bez względu na dni wolne od pracy, święta, wakacje, 24h na dobę przez 365 dni w roku jest otwarty dla swoich odbiorców. Przez cztery lata działalności przeszedł wiele transformacji, został zupełnie przebudowany i usprawniony.
 
Serwis zmieniał się z miesiąca na miesiąc dbając o wizerunek ratowników i całego systemu ratownictwa medycznego. Systemu który tak naprawdę dla zwykłego "zjadacza chleba" był niezrozumiały. Dzisiaj ratownicy medyczni są ważnym ogniwem systemu ratownictwa w Polsce, coraz częściej są rozpoznawalni i kojarzeni z solidnymi fachowcami w swojej dziedzinie. Coraz rzadziej jesteśmy określani mianem sanitariuszy, a nasze kwalifikacje są coraz wyższe. W związku z wejściem Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym wzrosła odpowiedzialność zawodowa ratowników, powstały zespoły wyjazdowe bez lekarza. Zespoły Podstawowe bo takim mianem określa się zespoły z ratownikami na pokładzie zyskały społeczną akceptacje. To co kiedyś wydawało się niemożliwe i budziło wiele kontrowersji dzisiaj jest codziennością.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Pierwsze próby stworzenia serwisu miały miejsce już w marcu i kwietniu 2005 roku. Początki były bardzo trudne. Problem właściwie był ze wszystkim, godziny spędzone przed komputerem a efekty często mierne - co widać na poniższych obrazkach.

Wszystko wreszcie zaczęło kleić się w całość, na stronie pojawili się pierwsi internauci. Mogli dopisać się do księgi gości, napisać do autora. Można już było nawet obejrzeć kilka fotografii. Strona zaczęła być widoczna w wyszukiwarkach.

Kolejna odsłona strony, całkowicie przebudowana. Strona widoczna pod adresem: www.ratownik-med.prv.pl. Powstały nowe działy np. Pogotowie Drawsko, zaczęła działać statystyka, pierwsze odwiedziny z zagranicy. Nowa galeria i rosnąca liczba odwiedzin. To wszystko sprawiało mi wielką satysfakcje.

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account