Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Koronawirus w Polsce. Polska służba zdrowia nie radzi sobie z coraz większą liczbą zachorowań na COVID-19. Przekształcanie zwykłych oddziałów w covidowe sprawia, że system przestaje być wydolny. Najlepszym dowodem są obrazki z Legnicy.

Koronawirus w Polsce. "To już jest koniec systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne" - takimi słowami swój dramatyczny wpis rozpoczyna Tomasz Wyciszkiewicz, pracownik Pogotowia Ratunkowego, mieszkający na co dzień w Lubinie.

"Ochrona zdrowia, nazywana przez polityków służbą zdrowia już w Polsce nie istnieje! Szanowne koleżanki, koledzy, znajomi, mniej znajomi i zupełnie obcy... W imieniu ratowników medycznych chciałbym powiedzieć przepraszam! Mimo, że to nie my powinniśmy Was przepraszać" - dodał ratownik we wpisie, który zaczął podbijać sieć.


Ratownik medyczny do swojego wpisu dorzucił zdjęcie wykonane przed szpitalem w Legnicy. Pochodzi z wtorku, 27 października 2020 roku. W kolejce do przyjęcia czeka 13 karetek pogotowia. Niektóre z nich po kilka godzin. Jako że nie są w stanie przekazać pacjenta szpitalowi, nie mogą ruszyć w kolejną trasę po kolejnego chorego. Kółko się zamyka.

"Przepraszamy za to, że nie udzielimy Wam pomocy, za to, że będziecie umierać w domach, bo przychodnie w większości się na Was wypięły i każą wam wzywać pogotowie do Waszego chorego dziecka lub zrobią teleporadę przepisując w ciemno antybiotyk, a my... A my nie przyjedziemy bo./. Bo czekamy pod SOR-em 3, 4, 5 lub 14 godzinę! Tak, dobrze słyszycie! 14 godzin próbując przekazać pacjenta na SOR! To się dzieje w Polsce!" - napisał Tomasz Wyciszkiewicz.

Czytaj więcej: wroclaw.wp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account