Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Image 12 maja 2010 roku, właśnie dzisiaj mija 5 lat odkąd pojawiliśmy się w sieci. Czy to długi okres czasu ?? Biorąc pod uwagę reformy jakie miały miejsce w ratowniczym świecie to naprawdę spory kawałek historii. Przez ten pięcioletni okres reformował się również nasz serwis.

ROK 2005

Pierwsze próby stworzenia serwisu miały miejsce już w marcu i kwietniu. Pomysł założenia strony poświęconej ratownictwu medycznemu, a głównie ratownikom medycznym zrodził się pod presją niestabilnej sytuacji zawodowej ratowników.

W owym czasie nie istniały praktycznie żadne znaczące organizacje ratownicze które reprezentowałyby naszą grupę zawodową. Istniały za to szkoły i uczelnie które kształciły kolejne rzesze bezrobotnych ratowników medycznych żyjących nadzieją podjęcia pracy zgodnej z kwalifikacjami. Każdy związany z ratownictwem śledził prace nad Ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Serwis cieszył się sporym zainteresowaniem, chociaż początki były trudne. Trudności z samym projektem strony, tani serwer ( darmowy serwer dołączany do pakietu neostrady 512 ), brak profesjonalnej domeny. Wszystko to i tak nie powstrzymało mnie przed realizacją pomysłu. Pierwsze próby zgłębienia poczciwego HTML-a i kolejne pomysły na uatrakcyjnienie strony. Pierwsza domena ( zresztą działająca ku mojemu zdziwieniu do dzisiaj ) miała nieco tajemnicze brzmienie: http://www.neoserver.neostrada.pl

Pomimo mało profesjonalnych komponentów strona zaczęła istnieć w sieci.

ROK 2006

Najbardziej przełomowy rok dla ratownictwa medycznego. 12 października 2006 r. Prezydent Lech Kaczyński na podstawie art. 122 ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej dokonał uroczystego podpisania długo wyczekiwanej Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Czy wszyscy czekali na tą ustawę ?? Chyba nie, nagle przed osobami nie posiadającymi wykształcenia medycznego a jeżdżącymi w zespołach wyjazdowych pojawiła się konieczność uzupełnienia wykształcenia.

Strona znacząco zmieniła swój wizerunek. Oprócz tajemniczej domeny http://www.neoserver.neostrada.pl, można było do nas trafić wpisując adres darmowej domeny: http://www.ratownik-med.prv.pl. Wszystko wreszcie zaczęło "kleić się w całość", mieliśmy już stałych odbiorców. Każdy mógł dopisać się do księgi gości która początkowo pełniła funkcje mini forum.

Wpis z 2006-01-22:
"Jestem ciekawy jak wszystko będzie wyglądało po wejściu upragnionej ustawy większość z nas RATOWNIKÓW czeka na to z niecierpliwością. Nie wiem jak wy ale ja mam już dość mylenia mnie z "sanitariuszem". Pozdro... dla WSZYSTKICH !!!"

Pierwsze forum serwisu powstało w lutym 2006 roku, zawarte tam treści pozostały do dzisiaj. W rozwijającej się galerii można już było obejrzeć kilka fotografii. Strona miała stałą dobrą pozycje w czołowych wyszukiwarkach.

ROK 2007

Bardzo ważne zmiany w systemie ratownictwa medycznego. Począwszy od 1 stycznia 2007 roku Ratownicy Medyczni zostali ważnym ogniwem systemu ratownictwa medycznego w Polsce. System reguluje Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Czynności które może podejmować Ratownik Medyczny określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowego zakresu medycznych czynności ratunkowych. Pojawiły się nowe oznaczenia i składy zespołów wyjazdowych. Zespoły S z lekarzem i te które powodowały medialne poruszenie, zespoły P z ratownikami medycznymi ( bądź pielęgniarzami, pielęgniarkami ratunkowymi ) bez lekarza. Zespoły Podstawowe zyskały społeczną akceptacje. To co kiedyś wydawało się niemożliwe i budziło wiele kontrowersji dzisiaj jest codziennością.

W 2007 roku nasz serwis również przeszedł znaczące transformacje. Cała zawartość strony została przeniesiona na bardziej zaawansowany technicznie serwer, dzięki tej zmianie pojawiły się nowe drogi rozbudowy. Zainstalowaliśmy i zaczęliśmy korzystać z systemu CMS Joomla, dzięki któremu znacząco uatrakcyjniliśmy portal. Uruchomiliśmy nową działającą do dzisiaj domenę http://www.ratownik-med.pl a strona przyjęła nazwę: RATOWNICTWO MEDYCZNE - strona ratownika medycznego. Nowe możliwości pozwoliły uruchomić własne długo oczekiwane forum, galerie z panelem użytkownika i komentarzami, oraz możliwość rejestracji użytkowników bezpośrednio w serwisie. Uruchomiliśmy newsletter z którego dzisiaj korzysta ok. 1200 osób. Te przełomowe zmiany spowodowały znaczący wzrost popularności i funkcjonalności serwisu. Wyraźną czołową pozycję można zauważyć w toplistach: Toplista Ratownictwo i Serwisy medyczne oraz wyszukiwarkach.

ROK 2008

Począwszy od października 2008 roku w dziale Aktualności pojawiają się systematycznie najnowsze doniesienia ze świata medycznego i ratowniczego. Osoby odpowiedzialne za newsy w naszym serwisie i czuwające nad ich "świeżością": dyspozytor , marcinrm , karolcia109 dodatkowo pomaga nam Ania82 .

Podjęcie decyzji o prowadzeniu codziennego serwisu informacyjnego spowodowało gwałtowny wzrost użytkowników odwiedzających i rejestrujących się w serwisie. Codziennie z myślą o Was drodzy użytkownicy przeglądamy dziesiątki serwisów w poszukiwaniu informacji które mogłyby Was zainteresować.

Z końcem grudnia 2008 roku uruchomiliśmy Ratowniczy e-Sklep.
Dostarczamy sprzęt dla ratowników, firm, instytucji oraz ludzi nie związanych zawodowo z niesieniem pomocy. Staramy się wspierać Waszą pasję, by wspólnie ratować życie i dbać o bezpieczeństwo oraz propagować zasady pierwszej pomocy wśród naszego społeczeństwa.
 
ROK 2009
 
Pojawiły się nowe komponenty, m.in. nowe prywatne wiadomości do wymiany informacji pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami, pogaduchy czat ( tylko dla zarejestrowanych użytkowników ). Niestety na czacie nie ma tłumów, ale być może kiedyś będziecie bardziej rozmowni.
Kolejna innowacja to nowy komponent komentarzy o wiele bardziej funkcjonalny i sprawniej działający. Shoutbox - funkcja dodana całkiem niedawno, służy do zamieszczania krótkich informacji np. pozdrowień, jest widoczna na stronie głównej ( funkcja dla zarejestrowanych użytkowników ).

Wyraźnie zauważalna zmiana to templatka strony ( obecny wygląd strony ). Poprzednia była już za ciasna i nie wszystko się na niej mieściło, jednym słowem była już przestarzała.

Największe wydarzenie w 2009 roku to występ naszego moderatora Ricko1st w W studiu Dzień Dobry TVN gdzie Pani Redaktor Anna Maruszeczko zajęła się tematem ratownictwa medycznego.

2010 ROK

RATOWNICTWO MEDYCZNE - strona ratownika medycznego portalem społecznościowym .

Uruchomiliśmy kolejny komponent który umożliwia każdemu z zarejestrowanych użytkowników stworzenie własnego profilu w naszym serwisie. Mając swój profil istnieje możliwość stworzenia własnej galerii, poprowadzenia mini bloga, dodawania wpisów w swoim i innych profilach, zawieranie nowych znajomości.

Społeczność Ratownik-med.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wychodząc na przeciw wysokiej popularności portali społecznościowych stworzyliśmy profil naszego serwisu w portalu Facebook . Profil uruchomiliśmy w styczniu, a już prawie 200 osób "lubi" nasz serwis 

ADMINISTRACJA

Porządku na forum pilnują nasi oddani moderatorzy:

Ania82
Ania82
Ricko1st
Ricko1st
mangus
mangus

Aktualności dostarczają dla Was:
 
karolcia109
karolcia109
dyspozytor
dyspozytor
marcinrm
marcinrm
 
STATYSTYKA z dn. 12.05.2010 r.
  • Istniejemy w sieci 5 LAT, odwiedzono nas w tym czasie ok. 792 000 razy.
  • Zarejestrowanych użytkowników: 1156, którzy napisali 2749 postów na forum.
  • Korzystających z subskrypcji: ok. 1200 osób.
  • W galerii jest do obejrzenia 1830 zdjęć.
  • W całym serwisie jest  ok. 3800 artykułów.
PODSUMOWANIE
 
 
Podsumowując pragnę wszystkim podziękować, za czynny udział w życiu strony. Bezinteresowne zaangażowanie, trafne uwagi, pomysły i wyrozumiałość.
Mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą nam tylko dobre nowiny a sytuacja zawodowa pracowników ratownictwa medycznego będzie tylko lepsza.
 

Administrator serwisu
 
Piotr Bartnicki
"dyspozytor"

 

Komentarze  

Nowy
+6 #1 Nowy 2010-05-12 10:41
Gratuluję tak pięknych, okrągłych urodzin! 5 lat to kawał czasu i co widać po powyższym artykule, ogrom pracy. Oby tak dalej :-).
Zgłoś administratorowi
KADRA
+6 #2 KADRA 2010-05-12 11:39
GRATULUJEMY wspaniałej piątki ;) Wielu naszych uczniów korzysta z Waszego serwisu.

Prosimy o dalszy rozwój

Sebastian
Zgłoś administratorowi
IWONA7913
+6 #3 IWONA7913 2010-05-12 11:50
GRATULUJĘ I ŻYCZĘ NASTĘPNYCH TAK UDANYCH LAT. :-)
Zgłoś administratorowi
ricko1st
+5 #4 ricko1st 2010-05-12 22:21
Życzyłbym sobie i Wszystkim " Obywatelom tego Portalu " aby stronka działała "... do końca Świata i o dwa dni dłużej " !
Wszystkiego dobrego Piotruś i dalszej cierpliwości w prowadzeniu Naszej Strony w Necie !
Zgłoś administratorowi
Ania82
+5 #5 Ania82 2010-05-14 11:43
Mówią, że lepiej późno niż wcale, chciałabym więc dołączyć się do podziękowań- szczególnie dla dyspozytora, który poświęca wiele czasu i starań, aby stronka była jak najlepsza i dla wszystkich Współpracownikó w ;-) , pogratulować tych wspaniałych 5 lat no i życzyć oczywiście kolejnych i kolejnych i kolejnych... takich rocznic.
Pozdrawiam. :-)
Zgłoś administratorowi
marcin1975rm
+3 #6 marcin1975rm 2010-05-14 22:24
Życzę kolejnych okrągłych jubileuszy oraz tego, abyśmy nie spoczęli na laurach jako współtworzący ten serwis :-* Sto lat!!!
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account