Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
4 LATA SERWISU ratownik-med.pl
 
4 lata serwisu ratownik-med.pl
 
Ratownik-med.pl  podobnie jak stacje i posterunki ratownictwa medycznego, bez względu na dni wolne od pracy, święta, wakacje, 24h na dobę przez 365 dni w roku jest otwarty dla swoich odbiorców. Przez cztery lata działalności przeszedł wiele transformacji, został zupełnie przebudowany i usprawniony.
 
Serwis zmieniał się z miesiąca na miesiąc dbając o wizerunek ratowników i całego systemu ratownictwa medycznego. Systemu który tak naprawdę dla zwykłego "zjadacza chleba" był niezrozumiały. Dzisiaj ratownicy medyczni są ważnym ogniwem systemu ratownictwa w Polsce, coraz częściej są rozpoznawalni i kojarzeni z solidnymi fachowcami w swojej dziedzinie. Coraz rzadziej jesteśmy określani mianem sanitariuszy, a nasze kwalifikacje są coraz wyższe. W związku z wejściem Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym wzrosła odpowiedzialność zawodowa ratowników, powstały zespoły wyjazdowe bez lekarza. Zespoły Podstawowe bo takim mianem określa się zespoły z ratownikami na pokładzie zyskały społeczną akceptacje. To co kiedyś wydawało się niemożliwe i budziło wiele kontrowersji dzisiaj jest codziennością.

Druga połowa 2008 roku

Początek znaczących zmian w naszym serwisie. Począwszy od października 2008 roku w dziale Aktualności pojawiają się systematycznie najnowsze doniesienia ze świata medycznego i ratowniczego.Osoby odpowiedzialne za newsy w naszym serwisie i czuwające nad ich "świeżością":
 
karolcia109
karolcia109
dyspozytor
dyspozytor
Podjęcie decyzji o prowadzeniu codziennego serwisu informacyjnego spowodowało gwałtowny wzrost użytkowników odwiedzających i rejestrujących się w serwisie. Codziennie z myślą o Was drodzy użytkownicy przeglądamy dziesiątki serwisów w poszukiwaniu informacji które mogłyby Was zainteresować. Tutaj pragnę podziękować karolci109 , gdyż często mnie wyręcza z tego obowiązku.

Ratowniczy e-SklepRatowniczy e-Sklep
 
Z końcem grudnia 2008 roku uruchomiliśmy Ratowniczy e-Sklep.
Dostarczamy sprzęt dla ratowników, firm, instytucji oraz ludzi nie związanych zawodowo z niesieniem pomocy. Staramy się wspierać Waszą pasję, by wspólnie ratować życie i dbać o bezpieczeństwo oraz propagować zasady pierwszej pomocy wśród naszego społeczeństwa.

Modernizacja serwisu

Luty 2009 to poważna przebudowa serwisu. Instalacja nowych komponentów, ulepszenie wcześniej zainstalowanych. Informowaliśmy wcześniej o tych poczynaniach w dziale Aktualności. Przyznam, że był to nerwowy i męczący okres. Nie przespane noce i częste niepowodzenia. Tutaj pragnę przeprosić moich współtowarzyszy z dyżurów w Posterunku Rymań bo często "tłukłem" się przy komputerze do czwartej a nawet piątej rano.
 
Z pomocą w tych moich działaniach informatycznych wyszedł "Jokris" Krzysiek którego wiedza i doświadczenie informatyczne uratowały mnie z opresji. Krzysiek jest autorem i moderatorem serwisu www.jokris.info który jest poświęcony systemowi Joomla w którym jest zbudowany nasz portal. Dzięki Jokrisowi niejednokrotnie nasz system został z powodzeniem reanimowany i w dużej mierze dzięki jego zaangażowaniu dzisiaj wszystko sprawnie funkcjonuje.
Pojawiły się nowe komponenty, m.in. nowe prywatne wiadomości do wymiany informacji pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami, pogaduchy czat ( tylko dla zarejestrowanych użytkowników ). Niestety na czacie nie ma tłumów, ale być może kiedyś będziecie bardziej rozmowni.
 
Kolejna innowacja to nowy komponent komentarzy o wiele bardziej funkcjonalny i sprawniej działający. Shoutbox - funkcja dodana całkiem niedawno, służy do zamieszczania krótkich informacji np. pozdrowień, jest widoczna na stronie głównej ( funkcja dla zarejestrowanych użytkowników ).  Gro zmian było dla Was drodzy użytkownicy niezauważalne ( tzn. nie zakłóciły działania serwisu ), zaręczam jednak, że dzięki tym zmianom wszystko tak sprawnie funkcjonuje.
Kolejna i chyba najbardziej zauważalna zmiana to templatka strony ( szablon, grafika strony ). Poprzednia była już nieco za ciasna i nie wszystko się na niej mieściło, jednym słowem była już trochę przestarzała. Teraz macie do dyspozycji nowocześniejszą, sprawniejszą i funkcjonalną.

Forum serwisu

Forum serwisu to był dla mnie priorytet. Starałem się aby działało od samego początku istnienia strony. Jest to doskonałe w pełni darmowe narzędzie dla ratowników, zwłaszcza dla przyszłych ratowników którzy mogą wymieniać swoje poglądy, spostrzeżenia, weryfikować wiedzę.
Osoby odpowiedzialne za porządek na forum to Moderatorzy:
ania82
Ania82
ricko1st
ricko1st
mangus
mangus
Zaangażowanie moderatorów i Wasze wypowiedzi sprawiają, że nasze forum jest przydatnym narzędziem dla nas wszystkich.

Tytus
Tytus
Tytus to barwna postać na naszej stronie. Tak naprawdę to ...., sami wiecie jaki jest Tytus.
Musiałem o nim wspomnieć, a jak go nie znacie to go poczytajcie. Forum i komentarze to jego specjalność.
Tytus pozdrawiam serdecznie.

Galeria

Galeria to idealny sposób na przekazanie obrazów które nie dla wszystkich są na co dzień dostępne. Dzięki galerii każdy z użytkowników może zobaczyć jak to wszystko wygląda od środka. 
 
Serwis statystycznie
 
Istniejemy w sieci już 4 lata, odwiedzono nas w tym czasie ok. 500 000 razy.
Zarejestrowanych użytkowników: 562, którzy napisali 1718 postów na forum.
W galerii jest do obejrzenia 1179 zdjęć.
W całym serwisie jest  ok. 1200 artykułów.
 
Podsumowanie
 
Można by jeszcze długo się rozpisywać, ale przecież za rok kolejna rocznica i do tego okrągła. Z tego miejsca pragnę szczególnie podziękować wszystkim którzy mi pomagali i dopingowali a których nie wymieniłem. Wiem, że bez Was moja praca nad stroną nie miałaby sesu.
 
Specjalnie podziękowania dla załogi z Posterunku Ratownictwa Medycznego w Rymaniu: adama, GRZECHRATA i marcinarm za wszelaką pomoc.
Dziękuje również mojej kochanej Żonie Karolinie "karolcia109" za wyrozumiałość i pomoc w prowadzeniu strony.
Bo przecież czasami to mnie od "kompa" oderwać nie można.
 
Właśnie mija 1:50 a jutro, nie dzisiaj dyżurek, ehhhh....także zmykam....
 
Autor serwisu
Piotr Bartnicki
"dyspozytor"

Komentarze  

tomi68
+4 #1 tomi68 2009-05-12 09:28
Majserdeczniejs ze pozdrowienia i życzenia z tak wspaniałej okazji i rocznicy.
Zyczę aby stronka trwała długie lata jak i RATOWNICTWO MEDYCZNE i aby była wspaniałym portalem wiedzy dla przyszłych i obecnych RATOWNIKÓW.
Tomaszek
Zgłoś administratorowi
marcin1975rm
+3 #2 marcin1975rm 2009-05-12 09:32
Skończył o 1.50 więc pewnie będzie problem z wstawaniem ;-) A tak na poważnie to czekamy na kolejne latka w sieci i...urodzinowy tort!!!
Zgłoś administratorowi
karolcia109
+4 #3 karolcia109 2009-05-12 11:13
Heheheh bo tutaj obrosnę w pióra :P Marcin a wcale, że nie skończył o 1.50, a o 2.30....I z tego miejsca Piotrze Tobie należą się największe podziękowania za włożona pracę w tworzeniu tej stronki...To ty czuwasz nad nią i poświęcasz jej najwięcej pracy....Przez rok mogłam obserwować ile nieraz nerwów było jak coś nie działało, ale nie poddawałeś się i siedziałeś do upadłego...Ale warto było zobaczyć, w twych oczach tą iskierkę, a na stronie zmiany na lepsze...Serwis towarzyszył mi przez całą drogę do dyplomu :D , ale jest on bliski mojemu sercu nie tylko dlatego ;-) Pozdrawiam i życzę kolejnej świeczki!!!!
Zgłoś administratorowi
dyspozytor
+3 #4 dyspozytor 2009-05-12 12:56
Pozostaje mi tylko powiedzieć dziękuje bardzo :roll:
Zgłoś administratorowi
GRZECHRAT
+4 #5 GRZECHRAT 2009-05-12 18:00
Niech moc będzie z Wami jeśli tylko jej zabraknie to ja co prawda nie jako wojownik Jedaj ale jako wielki Gandalf pożyczę Wam swoją ;-) Powodzenia
Zgłoś administratorowi
Ania82
+4 #6 Ania82 2009-05-12 22:40
Dołączam się więc do gratulacji, życzę kolejnych latek działania serwisu. :) Szczególne podziękowania należą się dyspozytorowi, ponieważ wkłada w tę stronę bardzo wiele swojego czasu i nie tylko, Jokrisowi no i oczywiście karolci109 za to, że mamy zawsze nowe wiadomości oraz, tak jak zostało napisane, wszystkim, którzy przyczyniają się do powstawania stronki. :)
Pozdrowienia z Południa. :)
Zgłoś administratorowi
ricko1st
+4 #7 ricko1st 2009-05-12 22:45
Sto lat, sto lat...........W szystkiego dobrego i tak dalej.
A teraz mniej oficjalnie..."D yspozytorku" życzę Ci dalej takiej wytrwałości w prowadzeniu tej Stronki i dużeeej cierpliwości dla takich moderatorów jak niżej podpisany.
ricko1st
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account