Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia 20 kwietnia br. podpisał rozporządzenie w sprawie medycznych czynności ratunkowych i świadczeń zdrowotnych innych niż medyczne czynności ratunkowe, które mogą być udzielane przez ratownika medycznego.

Nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym przewiduje, że od 2016 r. ratownicy mogą wykonywać zawód nie tylko w jednostkach systemu, ale również w innych placówkach i instytucjach wykorzystując posiadane kwalifikacje i doświadczenie.

Rozporządzenie określa szczegółowy zakres medycznych czynności ratunkowych, które mogą być udzielane przez ratownika medycznego samodzielnie lub pod nadzorem lekarza systemu oraz zakres świadczeń innych niż medyczne czynności ratunkowe, które mogą być udzielane przez ratownika samodzielnie lub na zlecenie.

Na wejście nowych przepisów musimy poczekać 14 dni od momentu ogłoszenia.

Link do dokumentu: http://legislacja.rcl.gov.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

darekkowal
+6 #1 darekkowal 2017-04-05 11:22
Szkoda, że nikt nie interesuje się tym, aby wnieść jakieś zmiany w związku z punktami edukacyjnymi. To nie jest normalne, że ratownik medyczny musi z własnej kieszeni płacić za obowiązkowe szkolenia. Nie dość, że pensja nie jest najlepsza to jeszcze takie wydatki. Dodatkowo mało kto informuje nas o możliwości zdobycia 80 pkt. przez Internet co wychodzi o wiele taniej
Zgłoś administratorowi
filip_wrobel
+1 #2 filip_wrobel 2017-05-18 09:13
Zgadzam się z kolegą! U Nas praktycznie nikt nie wie o tym kursach internetowych.. ., ale ja znalazłem super stronę, na której można znaleźć ciekawe i baardzo tanie kursy. Tutaj podsyłam link http://www.e-ratownik.com.pl/ POLECAM
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account