Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
LaryngoskopyLaryngoskopia, wziernikowanie krtani, oglądanie bezpośrednie krtani za pomocą laryngoskopu, najczęściej w celu wykonania intubacji dotchawiczej pod kontrolą wzroku. Dla uwidocznienia krtani zakłada się łopatkę prostą pod nagłośnię zwisającą nad krtanią, łopatkę zakrzywioną między nasadę języka a nagłośnię.
Intubacja dotchawicza za pomocą laryngoskopu - jest  jedną z metod udrażniania dróg oddechowych i polega na wprowadzeniu do tchawicy rurki o odpowiednim kształcie i długości, tak aby jej koniec znajdował się około 1 cm powyżej rozwidlenia tchawicy.

Laryngoskop światłowodowy
Łyżki typu MacIntosh - zagięteŁopatki laryngoskopów Welch Allyn produkowane są z jednego fragmentu stali nierdzewnej, co eliminuje zjawisko korozji w miejscach lutowania, a tym samym zwiększa trwałość, niezawodność i wytrzymałość mechaniczną laryngoskopu. Powierzchnia łyżek Welch Allyn jest około 4 razy gładsza niż w przypadku standardowych łopatek.

Dzięki temu są one łatwiejsze do czyszczenia i całkowicie odporne na korozję i przebarwienia. Ponadto materiał nie jest pokryty chromem, który może wywoływać reakcje alergiczne lub może odpadać w trakcie użytkowania. Łopatki posiadają dożywotnią gwarancję.
Uwaga! Produkt dostępny w Ratowniczym e-Sklepie.
 
Żarówki halogenowo-ksenonowe HPX zapewniają niezwykle jasne światło, które wiernie oddaje kolor tkanki. Demontowalny światłowód ułatwia czyszczenie i dokładną dezynfekcję laryngoskopu. Aby zapobiec zatykaniu końcówek włókien światłowodu oraz utrzymać
optymalną przepuszczalność światła w światłowodzie, końcówki laryngoskopów Łyżki typu Miller - prostemogą być wielokrotnie szlifowane, co znacznie wydłuża ich żywotność.

Laryngoskopy oferowane są w różnych konfiguracjach z łopatkami światłowodowymi typu MacIntosh i E-MacIntosh (rozmiary 1÷4), typu Miller (rozmiary 00÷4), z rękojeściami światłowodowymi w różnych rozmiarach, ładowarkami, żarówkami i akumulatorami. Laryngoskopy dostępne są także w pełnych zestawach w walizkach.
Źródło: paramedica.pl

Film instruktażowy w serwisie "YouTube" - intubacja dotchawicza za pomocą laryngoskopu: Intubation 3D [ ENG ]
 

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Sławek77
+1 #1 Sławek77 2011-05-24 21:55
Bardzo ważna jest wytrzymałość materiału laryngoskopu podczas sterylizacji.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account