Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W Łagowie dyżury rozpoczęli właśnie ratownicy medyczni. Do dyspozycji mają karetkę. Dzięki temu w przypadku zagrożenia życia szybciej będą mogli dojechać z pacjentem do najbliższego szpitala. Decyzję o finansowaniu zespołu medycznego na wniosek wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka podjął minister zdrowia.

Decyzję o karetce pogotowia stacjonującej w Łagowie minister zdrowia podjął po przeanalizowaniu danych z ostatnich dwóch lat, z których wynika, że zespoły medyczne nie były w stanie szybko dojechać ze szpitali położonych w okolicy do pacjentów z terenu gminy.

Łagów został nie przypadkowo wybrany jako miejsce całodobowego dyżuru zespołu ratownictwa medycznego. Miejscowość przez cały rok jest odwiedzana przez turystów, którzy często korzystają też z pomocy lekarzy i ratowników.

 

Ratownicy medyczni będą dyżurować przez cały rok w przygotowanych przez gminę pomieszczeniach w zabytkowej Bramie Polskiej w centrum Łagowa. W ciągu kilku minut od wezwania bez problemu dojadą do okolicznych miejscowości.

Obecnie na terenie województwa lubuskiego dyżurują 54 zespoły ratownictwa medycznego. Oprócz Łagowa minister zdrowia zgodził się również na dodatkową karetkę w Krzeszycach.

Więcej: https://gorzow.tvp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account