Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Utworzenie samorządu ratowników medycznych i wprowadzenie 6-dniowego płatnego urlopu szkoleniowego – to nowości w projekcie ustawy o zawodzie ratownika medycznego. Związkowcy z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego są rozczarowani, bo projekt miał być na początku roku, a teraz nie ma szans na uchwalenie w tej kadencji.

Do konsultacji publicznych w piątek trafił projekt ustawy o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych. Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego podkreśla, że resort zdrowia zapowiadał, że projekt pojawi się na początku 2019 r., a został opublikowany dopiero we wrześniu. – To raczej nie jest zbieg okoliczności, że projekt ważnej dla nas ustawy zostaje przekazany do konsultacji publicznych w trakcie kampanii wyborczej – mówi Roman Badach-Rogowski. – Przecież ten projekt nie ma już żadnych szans na wprowadzenie, bo ten rząd będzie jeszcze niecały miesiąc - podkreśla.

 

O samorząd walczą od 2006 r.
Roman Badach-Rogowski podkreśla, że cieszy się, że w ogóle projekt dotyczący utworzenia samorządu ratowników został opublikowany, bo walczą o to od 2006 roku. - Skoro projekt został opublikowany w Rządowym Centrum Legislacji, to na pewno będzie nam łatwiej wrócić do rozmów z nowym rządem i będziemy mogli się powoływać i naciskać, żeby uchwalono taką ustawę – mówi.

Projekt przewiduje kompleksową regulację wykonywania zawodu ratownika medycznego, a także ramy prawne dla działania samorządu ratowników medycznych oraz opisuje zasady odpowiedzialności zawodowej ratowników medycznych.

Czytaj więcej: www.prawo.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account