Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kosztowały 1,3 mln złotych, na ich wyposażeniu są między innymi nowoczesne defibrylatory. Trzy nowe karetki pomagają już chorym na terenie powiatu tczewskiego.

Dwie z zakupionych karetek to fabrycznie nowe ople. – Początkowo byliśmy sceptycznie nastawieni do tego zakupu, bo jeździliśmy wcześniej mercedesami. Te pojazdy są trochę mniejsze, ale bardzo dobrze sprawdzają się w mieście – mówi ratownik medyczny Adrian Krzyżanowski.

DOBRZE WYPOSAŻONE

Na wyposażeniu każdego z ambulansów jest między innymi zestaw do resuscytacji, defibrylator, ssaki, tlenoterapia, sprzęt do unieruchamiania złamań, ewakuacji i transportu pacjenta. – Możemy w pełnym zakresie udzielać pomocy osobom w każdym wieku, po wypadkach lub w zagrożeniach kardiologicznych. Na etapie przedszpitalnym możemy poradzić sobie z pacjentem w ciężkim stanie – dodaje Adrian Krzyżanowski.

 

POWRÓT RATOWNICTWA DO SZPITALA

Tczewski szpital kupił też trzeci, używany ambulans. Inwestycje w sprzęt były związane z powrotem do placówki ratownictwa medycznego, które wcześniej przez 4 lata obsługiwała w Tczewie prywatna firma.

Czytaj więcej:radiogdansk.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account