RUTYNOWA DIAGNOZA

Więcej
2013/01/09 22:29 #8768 przez ***Kasia***
Replied by ***Kasia*** on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA

Moi mili zaczynacie powoli rzeźbić w kupie. Jeden się usrał że każdego lolka z "pryszczem na dupie" trzeba wieźć do szpitala bo może przypadkiem niechcący za naszą kasę coś u niego wykryją. Do tego bryknie się karetką w tą i z powrotem a przy odrobinie szczęścia obejrzy sobie tomograf od środka oczywiście też za naszą kasę. Na co reszta próbuje mu średnio skutecznie udowodnić że jest w błędzie i tak możemy nasmarować 1000 stron pieprzenia o niczym a to forum czytają nie tylko medycy i po co takie wywody.

Najgorsze jest to że jak Ci taki taksówkarz przez cały dyżur zwiezie stadko takich sraczek i pryszczy to Cię krew zalewa i jeszcze Cię opier....ją za nietrzymanie się procedur jak chcesz transportem szpitalnym poupychać to gdzieś bo w poczekalni masz kolejkę na 15h.

Natomiast w temacie..... to że się nie chciało jednemu z drugim cymbałowi defa na pięterko wtargać żeby EKG pani zrobić to ręce z jajami opadają. Pomijam że nawet nie specjalnie muszą się znać na zapisie bo im LIFEPAK coś tam naskrobie w opisie.


AMEN (Że się tak wyrażę) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/09 22:31 - 2013/01/09 22:46 #8769 przez FocusMED
Replied by FocusMED on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
Nie jestem ratownikiem i mam ten komfort że pacjenta bez wskazań do hospitalizacji z czystym sumieniem mogę zostawić w domu a gdybym był to na pewno nie woził bym wszystkiego. Ciebie też nie nazwał bym ratownikiem a raczej "noszowym z dyplomem pozwalającym Ci jeździć w karetce systemu". Wiedza i doświadczenie to sporo (chociaż czytając twoje wypowiedzi i w tym masz wyraźne braki) ale trzeba jeszcze mieć intuicję, po prostu nie każdy może być dobrym ratownikiem tak jak nie każdy może być dobrym lekarzem. Ty moim zdaniem jesteś kiepskim.
Co do EKG to nie bardzo łapię co ma 5 piętro do zapisu? W ambulansie zwłaszcza w czasie jazdy to sobie możesz kredkami na ścianie EKG narysować :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Maciej S.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/09 22:42 #8770 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
Gdyby twoja inteligencja wzięła górę domyślił byś się,że jeśli stan pacjenta na tyle cię zaniepokoi,że chcesz mu zrobić EKG to napewno zabierzesz go do szpitala więc chyba rozsądniej wykonać zapis w ambulansie pełnym sprzętu i środków.Jeśli rzeczywiście jesteś lekarzem to dziwi mnie fakt,że tak bardzo na miejscu stawiasz na zapis EKG,który to zapis potrafi pokazać zawał nawet po kilku godzinach podobnie zresztą jak poziom troponin który często już w warunkach szpitalnych ujawnia się jako podwyższony z dużym opóźnieniem.Jakoś panie kolego nie masz mi czym zaimponować

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/09 22:51 #8771 przez FocusMED
Replied by FocusMED on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
Stary ja nie mam ani zamiaru ani potrzeby Ci imponować, Darth ma rację Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem i jesteś niereformowalny.

Masz rację EKG jest badaniem na tyle zgrubnym i mało miarodajnym że w zasadzie to chyba przestanę z niego korzystać.

Dyskusja z tobą mija się celem bo do niczego nie prowadzi, na szczęście pokolenie noszowych ratowników wymiera sukcesywnie i na ich miejsce pojawiają się ci z prawdziwego zdarzenia którzy wiedzą co do nich należy.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/09 23:10 #8772 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
Jestem przekonany że pan lekarz nie wie jak często ratownik medyczny z zespołu S musi się wstydzić za pieczątkę ubraną na czerwono.Ty nigdy ze mną nie dyskutowałeś bo człowiek wykształcony nigdy w ten sposób nie prowadzi rozmowy.Krytyka niczym nie oparta nie jest dyskusją a pyskówką z przewagą z założenia wyższego rangą dyplomu.Nawet zapomniałeś o użyciu argumentów.Mam nadzieję,że jeszcze nikomu nie zrobił pan lekarz krzywdy bo ci z którymi pracuję czasami nie potrafią rozróznić udaru od góza mózgu zostawiając jednego i drugiego w domu
Również pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/10 00:50 #8773 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA

Czy błędem prokuratorskim jest przywiezienie do szpitala człowieka do którego wezwano zespół?


To głupota ;]
Jeśli boisz się zostawić pacjenta w domu mimo, że podpisał papier to daj mu końską dawkę diazepamu, zapakuj do karetki i przywieź do szpitala, a nie urządzasz jakieś szopki z udziałem policji i prokuratora. Dziwię się, że żeście jeszcze prezesa SN nie wezwali, żeby poświadczył co i jak ;]

Swoją drogą zastanawiam się co ze swobodą decyzji u pacjenta, któremu nad głową wisi policja i Bóg wie kto jeszcze.

Potem się okaże, że babcia to tak naprawdę chciała do szpitala, ale przyjechali policjanci i pan prokurator i kazali coś podpisac. Babcia podpisała, bo się bała, do szpitala nie pojechała, a potem jej się pogorszyło.

Masz szczęscie, że naród pod względem znajomości prawa jest ciemny jak tabaka w roku. Większości z nich prokurator kojarzy sie jedynie z "Prawem Agaty" i Hanką Mostowiak aka Matką Boską Kożuchowską, która tam grała panią prokurator. Niemniej jednak jak traficie w końcu na jakiegoś bardziej kumatego pacjenta to się zrobi co najmniej niewesoło.

Zapis EKG zrobiony na 5 piętrze możesz sobie wsadzić gdzie chcesz.Ważniejszy jest zapis wykonany w ambulansie


Nie przesadzajmy, nikt nie ma zamiaru na takim EKG diagnozować SVT z aberacją przewodzenia czy innych tego typu cudów ;]

po prostu nie każdy może być dobrym ratownikiem tak jak nie każdy może być dobrym lekarzem. Ty moim zdaniem jesteś kiepskim.


A myślałem, że to ja na tym forum nie mam taktu^^

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.251 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account