Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

"Nasza głodówka to jest najwyższa forma naszego protestu, którym nie narażamy pacjentów. Każde zaostrzenie będzie już odbijało się na chorych".

Tak mówią rezydenci, którzy 15. dzień prowadzą protest głodowy w szpitalu pediatrycznym w Warszawie. Mamy informacje, że co najmniej w trzech miastach ruszą kolejne protesty głodowe - oświadczył wiceszef Porozumienia Rezydentów OZZL Jarosław Biliński. Twierdzi on, że prawdopodobnie protest w formie głodówki rozleje się na cały kraj. Po południu zbiera się Porozumienie Zawodów Medycznych, by decydować o wsparciu protestu rezydentów przez inne zawody medyczne.

Najłagodniejsza forma i najbardziej prawdopodobna zaostrzenia protestu to rozszerzenie głodówki - przyłączenie się do głodujących rezydentów np. pielęgniarek czy ratowników medycznych.

Możliwe jest też rozpoczęcie podobnych głodówek w szpitalach w całym kraju. Na to wsparcie bardzo liczą młodzi lekarze.

Mamy poparcie, ale potrzebujemy fizycznej obecności i aktywnego protestu. O to apelujemy - mówił reporterowi RMF FM Tomasz Karauda, lekarz rezydent z Łodzi.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa na szkodę lekarza i ratowników medycznych. Nietrzeźwy 30-latek na jednej z ulic Wrzeszcza groził ratownikom medycznym pozbawieniem życia. Z kolei 28-latek znieważył niosącego mu pomoc lekarza.

W ostatni piątek w godzinach popołudniowych policjanci z Osowej otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie w dzielnicy Matarnia, któremu pomocy medycznej udzielał lekarz pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusze ustalili, że 28-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego wyzywał lekarza udzielającego mu pomocy. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia czynu. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Protest młodych lekarzy trwa już piętnasty dzień, rząd próbuje przeczekać kryzys i wziąć protestujących głodem, a realnych pomysłów rozwiązania problemów służby zdrowia nie widać. Jednak strajk rozszerza się o kolejne środowiska medyczne. Coraz goręcej robi się szczególnie wśród ratowników medycznych.

W zgiełku propagandy i szczucia telewizji publicznej na strajkujących lekarzy i oskarżeń o polityczne konotacje, zupełnie zapomniane zostają postulaty, które przyświecają strajkowi głodowemu. Przypomnijmy więc, że podstawowym żądaniem jest wzrost nakładów na służbę zdrowia do 6,8 proc. produktu krajowego brutto, reformy procedur medycznych (co miałoby wpłynąć na skrócenie kolejek) i podwyżki płac dla lekarzy rezydentów.

Strajk ten podczas sobotniej pikiety pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów poparły największe organizacje lekarskie, pielęgniarki i studenci kierunków medycznych. Pojawiła się też informacja, że czynnie do protestu chcą włączyć się ratownicy medyczni.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Karetka z wyposażeniem kosztowała ponad pół miliona złotych. Miasto dołożyło do jej zakupu 250 tysięcy.

— Po wielu staraniach dostaliśmy zgodę na zakup i uruchomienie nowego zespołu ratownictwa. Dziękujemy radzie miasta, która podjęła uchwałę w tej sprawie oraz prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu. Podziękowania należą się oczywiście również Michałowi Missanowi, koordynatorowi działu Ratownictwa Medycznego, który od dawna starał się, aby ta karetka trafiła do Elbląga — mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Nowy ambulans będzie "pracował" w zespole specjalistycznym.
— Aktualnie mamy pięć zespołów ratownictwa medycznego, trzy stacjonują w bazie przy ul. Orzeszkowej, dwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elbląg. Mamy również zespoły w Młynarach, Tolkmicku i Pasłęku — mówi Michał Missan, koordynator Działu Ratownictwa Medycznego.

Karetka jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia. — Funkcjonuje niczym mały OIOM — wyjaśnia Michał Missan.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zamieciona pod dywan sprawa śmierci pacjenta, nepotyzm, mobbing i nieprawidłowości przy i inwestycjach – takie zarzuty stawia wrocławska Prokuratura Okręgowa trzem osobom z kierownictwa wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego.

W czwartek rano policjanci z Wydziału do walki z korupcją dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej zatrzymali dyrektora Pogotowia Wincentego M., zastępczynię Stanisławę O. i radczynię prawną Joannę M.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w pogotowiu prowadzone jest od grudnia ubiegłego roku. Kilka miesięcy temu policjanci zabezpieczali dokumenty m.in. w pogotowiu ale też w firmach współpracujących z tą instytucją. Wiemy, że zabierano dokumentację inwestycji w firmie, która wykonywała od lat prace na zlecenie Pogotowia Ratunkowego. Dziś śledczy ujawniają, że – ich zdaniem – podejrzani wyrządzili Pogotowiu Ratunkowemu szkodę na pół miliona złotych.

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account