Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Swoją wachtę rozpoczęła sezonowa karetka wodna stacjonująca w Polańczyku. Jest obsługiwana przez ratowników Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Od lat znacząco wpływa na podniesienie bezpieczeństwa podczas wypoczynku tysięcy turystów nad Jeziorem Solińskim.

Teren, który zabezpiecza Wodny Zespół Ratownictwa Medycznego Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, jest to obszar Jeziora Solińskiego czyli: około 166km linii brzegowej oraz powierzchni około 2200 m².

– Jesteśmy jedną z 9 Karetek Wodnych Państwowego Ratownictwa Medycznego dyżurujących w tym roku w Polsce. Karetka Wodna, którą się poruszamy to łódź SPORTIS RIB S-7500/K z silnikiem zaburtowym firmy Yamaha o potężnej mocy 300 koni mechanicznych – czytamy w krótkim komunikacie BPR.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wśród pracowników Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego wykryto pięć przypadków zakażenia wirusem SARS-Cov-2. Informację potwierdziła Marta Solnica, dyrektor placówki.
Testy wśród pracowników pogotowia przeprowadzono po tym, jak narzeczona jednego z ratowników zachorowała. Z objawami przypominającymi Covid19 zgłosiła się do szpitala zakaźnego, gdzie potwierdzono obecność w jej ciele wirusa SARS Cov2.

W związku z zakażeniem wytypowano do badań kolejnych pracowników pogotowia. U pięciu z nich w poniedziałek wieczorem potwierdzono zakażenie.

Zainfekowani pracownicy nie mają objawów choroby COVID-19. Wszyscye na razie przebywają w domach. Na kwarantannę skierowano również kilkunastu pracowników pogotowia, którzy mogli mieć z zakażonymi styczność.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzięki ofiarności firm, które przekazały darowizny na rzecz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, udało się kupić kolejną partię kombinezonów ochronnych oraz środków do dezynfekcji dla podkarpackich szpitali i placówek medycznych oraz opiekuńczych. Trafią one między innym do szpitala w Sanoku.

W ramach drugiej partii zakupów stacja pogotowia ratunkowego zamówiła ponad 5 tys. kombinezonów ochronnych, które trafią do pracowników służby zdrowia walczących z pandemią COVID-19.

– Kombinezony, które zakupiliśmy zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia pracowników medycznych, ponieważ spełniają wszelkie aktualnie obowiązujące normy i wytyczne, dotyczące środków ochrony indywidualnej – mówi Andrzej Kwiatkowski, dyrektor WSPR w Rzeszowie.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W szczególnych warunkach epidemii koronawirusa - na lotnisku w Zegrzu Pomorskim rozpoczęła działalność jedyna w Polsce sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nad morzem do interwencji wyjedzie więcej karetek pogotowia. Także samorządy przygotowują się do sezonu letniego, by zapewnić letnikom bezpieczny wypoczynek.

Oficjalnie sezon wypoczynkowy w Mielnie rozpocznie się 1 lipca, ale okoliczne plaże już teraz przeżywają oblężenie turystów — spragnionych słońca i odżywczego jodu. - Są tu dobre warunki, pogoda doskonale dopisuje — mówi jedna z turystek.

Nad bezpieczeństwem wypoczywających nad Bałtykiem, jak co roku czuwa załoga Medicoptera. Baza na lotnisku w Zegrzu Pomorskim jest wyjątkowa, bo to jedyna w kraju pracująca tylko w sezonie. Pozostałe 22 są stałe. - To jest szybszy dostęp do osób potrzebujących, które wymagają lekarza – mówi jedna z mieszkanek.

Z powodu epidemii koronawirusa baza wdrożyła szczególne zasady bezpieczeństwa personelu. Kluczem, jak podkreślają ratownicy, jest wywiad epidemiologiczny.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Dzięki interwencji starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, do Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego trafią w najbliższym czasie cztery karetki z pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Pierwotnie, do SPR miały trafić tylko dwa ambulanse.

- Początkowy podział był krzywdzący dla naszego regionu – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mieliśmy otrzymać tylko dwie karetki. Interweniowałem do komitetu sterującego na spotkaniu z marszałkiem, wojewodą i starostami z Małopolski. Po moich rozmowach, Komitet ustalił twarde zasady podziału i tym samym zamiast dwóch karetek otrzymaliśmy cztery. To bardzo dobra wiadomość. Przypomnę, że Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma do obsługi największy teren, na którym mieszka ponad 300 tysięcy osób (Powiat Nowosądecki i miasto Nowy Sącz). Dodatkowo, w okresie letnim i zimowym przebywa tutaj sporo turystów.

Na zmianie decyzji i po jasnych wytycznych od komitetu sterującego, kolejne karetki zyskał też powiat tarnowski oraz Myślenice, Oświęcim, Bochnia i Wadowice.

Przypomnijmy, że na początku tego roku, Sądeckie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o trzy nowocześnie wyposażone karetki. O pozyskanie pieniędzy na zakup samochodów zabiegał m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Nowe karetki podmieniły najstarsze samochody Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, czyli de facto karetek nie przybyło, ale tabor został znacznie odmłodzony. Stare karetki zostały wycofane i są w rezerwie.

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account