RUTYNOWA DIAGNOZA

Więcej
2013/01/07 20:52 #8728 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA

Ratownik nie ma prawa zostawić pacjenta w domu...Gardzę kolegami ratownikami,którzy bawią się w stawianie diagnozy plus leki,czesto spoza naszej puli i zostawiają wbrew ustawie w domu

Na wstępie zacytuję fragment pisma wystosowanego przez Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na pytanie dotyczące wykonywania zawodu ratownika medycznego:
Przepisy ustawy z dnia 8 września 2006r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym nie określają obowiązku transportowania do szpitalnego oddziału ratunkowego każdego pacjenta, któremu udzielił pomocy zespół ratownictwa medycznego (podstawowy lub specjalistyczny). Kompetencje ratowników medycznych i pielęgniarek systemu są wystarczające do określenia wskazań do dalszej hospitalizacji pacjenta lub braku takich wskazań.
Bardzo Cię proszę, nie wprowadzaj w błąd użytkowników forum. Tak zwane "protokoły lokalne" tworzone przez lokalnych dysponentów, którzy nakazują wozić bezrozumnie wszystko, są sprzeczne z zapisami ustawy o PRM. W moim osobistym odczuciu są ponadto przejawem braku zaufania do zatrudnianych ratowników medycznych czy pielęgniarek/pielęgniarzy systemu. A Ty, skoro masz ochotę, woź do szpitala wszystko, nawet odciski, trądzik i łupież pstry...

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/07 20:58 #8729 przez yasiu_s
Replied by yasiu_s on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
Zgadzam się, że po pierwsze nie szkodzić. Dlatego też każdego pacjenta badam, mierzę mu parametry i na podstawie wywiadu, badania zgodnie z moimi uprawnieniami decyduję o wdrożeniu dalszych medycznych czynności ratunkowych i transporcie bądź od nich odstępuję.

Podajecie tu przykłady błędu w postępowaniu, póki co (splunąłem przez ramię, odpukałem w niemalowane drewno itd) nie musiałem tłumaczyć się ze swoich decyzji o pozostawieniu pacjenta w miejscu wezwania. Zawsze gdy mam wątpliwości, czyli przewiduję w krótkim czasie możliwość pojawienia się objawów pogorszenia zdrowia, skutkujących poważnym uszkodzeniem organizmu to transportuję go do szpitala.

Zatykanie IP/SOR pacjentami nie wymagającymi wizyty w szpitalu SZKODZI. Niestety w moim rejonie te miejsca się zatykają i gdy wjeżdża ciężki stan bywa, że brakuje miejsca, personelu, aparatura jest zajęta itd itp. Dodatkowo jeżdżę na podstacji, gdzie jest tylko mój zespół P, a do najbliższej IP mam ponad 15km. W związku z nieuzasadnionym transportem zostawiam rejon bez zabezpieczenia na 45minut. O tym też polecam pamiętać - przecież "primum non nocere" :)

I szkoda mi, gdy dowiaduję się, że gdzieś pracownicy mają przykazane wszystko zwozić do szpitala - jest to uprzedmiotowienie RM do taksówkarzy. Ja po swoich studiach i wraz z doświadczeniem zdobytym w pracy na SOR i w ZRM czuję się gotowy rozpoznać stan nagłego zagrożenia zdrowotnego oraz jego brak i w związku z tym odmówić pacjentowi transportu do szpitala za pomocą ZRM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/07 22:05 #8731 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
Jeśli Darth Vader masz pecha pracować z dyspozytorami,którzy wysyłają cię do wspomnianych przez ciebie przypadków to współczuję i dziwię ci się,że mimo iż uważasz się za wyrocznię nie zrobiłeś jeszcze z tym porządku.Mnie obowiązują przepisy wewnętrzne mojego zakładu a obserwując twą wybitność nie sądzę by mój dyrektor po rozmowie wstępnej z tobą był skłonny cię zatrudnić.Chciałem ci uświadomić,że forum to nie Dziennik Ustaw ani zbiór paragrafów tylko wymiana doświadczeń związanych z wykonywanym zawodem z którymi nikt nie musi się zgadzać tworząc swój świat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/08 08:09 - 2013/01/08 08:10 #8733 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
Nie przesadzaj...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/08 08:12 #8734 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
ww61to Ty napisałeś, że ratownik medyczny nie ma prawa zostawić pacjenta w domu. I to Ty napisałeś, że gardzisz takimi ratownikami... Wszystkich pracujących w systemie PRM obowiązują te same przepisy. Twojego dyrektora także. Tak jak wspomniałem, skoro Twój pryncypał nakazuje zawozić Ci do szpitala wszystko - szerokości na drodze. A przywołane przeze mnie jednostki chorobowe to oczywiście ironia. Wielokrotnie jednak wzywający bezczelnie oszukują dyspozytorów co do powodu wezwania i na miejscu okazuje się, że powodem wezwania jest przysłowiowy "pryszcz na dupie". I co wtedy? Wieziesz na SOR? Proszę bardzo, tylko weź pod uwagę to, co napisał yasiu_s. Ktoś inny może w tym samym czasie potrzebować pomocy zarówno w miejscu Twojego stacjonowania, jak i w SOR, który Ty i Tobie podobni zapychacie z upodobaniem pacjentami, którzy w ogóle znaleźć się tam nie powinni. Masz rozum i wiedzę, to z nich korzystaj, bo dzięki takim jak Ty mamy opinię największej i najtańszej korporacji taksówkowej w Polsce.

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/08 09:11 - 2013/01/08 09:17 #8736 przez ***Kasia***
Replied by ***Kasia*** on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
ww61.. Dżizys ;) Gdzie Ty pracujesz ? :)
Nas to chyba powinna obowiązywać Ustawa - tak mi się przynajmniej wydaje, ale nie wiem- może się mylę.
W końcu też należę do tej grupy pogardzonych ;)

Wnioskuję ww61, że wychodzisz z założenia, że homeopatia i transportoterapia przede wszystkim ?

P.S- Baby jednak potrafią być sarkastyczne i wredne ;)

Podsumowując:

Masz rozum i wiedzę, to z nich korzystaj, bo dzięki takim jak Ty mamy opinię największej i najtańszej korporacji taksówkowej w Polsce.


Wezwanie na wieś oddaloną 22 km od stacji, gdzie jest jedna P i jedna S.
Powód: "Uraz głowy"
Na miejscu zdarzenia: Ok 50 letni mężczyzna siedzi na klatce schodowej z otarciem czoła, pijany jak przysłowiowa "Bela". W okół pacjenta 3 równie pijanych kolesi. Na pytanie "Co się stało ?" Słyszę: "A nic Kochanieńka, Władek trochę się napił- podwieście go do domu, o tu, tu (wskazując przecznicę dalej) bo mu coś nogi odmówiły posłuszeństwa"

I niestety takich przykładów jest milion :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.197 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account