RUTYNOWA DIAGNOZA

Więcej
2013/01/08 15:27 - 2013/01/08 16:22 #8743 przez FocusMED
Replied by FocusMED on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
Ręce opadają.....
Drogi ww61 po 1. to nie bardzo rozumiesz znaczenie słów "Bezpośrednie zagrożenie życia" i "stan nagły"
po 2. nie do końca dociera do Ciebie po co jest karetka i jaka jest rola ratownika w dzisiejszym systemie prm.

Wyłożę Ci to łopatologicznie, po definicję ww. słów zapraszam na przykład do NMS (chociaż to dla tych bardziej ogarniętych). Karetka z założenia służy do wyjazdów do takich właśnie stanów i do takich tylko powinna wyjeżdżać! Niestety jak jest wiemy wszyscy, i tu jest rola ratownika. Jak już jakiś pacjent okłamie dyspozytora czy dyspozytor jest idiotą ratownik ma ocenić że zastany stan nie jest bezpośrednim stanem zagrożenia życia i uświadomić to pacjentowi. Jeśli pacjent koniecznie potrzebuje konsultacji lekarza to w zależności od godziny służy do tego POZ lub NPL tam lekarz oświeci pacjenta i ewentualnie poda leki czy skieruje do specjalisty. Tak ma działać system PRM jak sama nazwa wskazuje jest to system RATOWNICTWA a nie leczenia czy transportu sanitarnego!

Co do twojej wypowiedzi o białaczce to fakt że wielu lekarzy często rozmija się z diagnozami lub nawet nie stara się ich prawidłowo postawić wszędzie zdarzają się debile (chociaż nie powinienem tak pisać o kolegach ale tak niestety jest.) Ale to ma się nijak do karetek i systemu prm.

W kwestii twojej osoby, wybacz ale jak bym miał w karetce ratownika z podejściem takim jak twoje, wywalił bym go na zbity pysk.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/08 16:13 - 2013/01/08 20:32 #8744 przez netze
Replied by netze on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
Witam Wszystkich

Długo zastanawiałem się nad tym, co napisać w tym temacie. I choć w mojej ocenie kolega WW61 nie ma racji w kwestii zostawiania pacjentów w domu i pewnie moje zdanie nie zdziwi kolegi WW61 ,ponieważ wiele razy prowadziliśmy dyskusje na ten temat, i nie tylko.(Tak znamy się osobiście, pracowaliśmy razem) Pomijając fakt , że nasze zdania czasami się różniły, a dyskusja bywała ostra, nigdy nie posunęliśmy się do tego aby się nawzajem obrażać . Wracając do tematu powiem, że wiele jest prawdy i doświadczenia w tym co kolega WW61 przytoczył, w kwestii rozpoznań, pomyłek , etc,etc., jesteśmy tylko ludźmi, pomyłki się zdarzały i zdarzać się będą. My, starzy pracownicy wiemy o tym bardzo dobrze, wówczas przydarzały się lekarzom, teraz będą przydarzały się nam. Ważne zatem jest to, aby nasi młodzi koledzy wzięli taką możliwość pod uwagę i bacznie traktowali każdy przypadek.
W odróżnieniu do poprzednika FocusMed, pozwolę sobie zaznaczyć, iż praca z kolegą WW61, była dla mnie zawsze wielką przyjemnością,(wiecie o czym mówię, ponieważ wiadomo jak czują się członkowie zespołu kiedy wiedzą kogo na co stać)
Osobiście zawsze szanuje indywidualne zdanie partnera w dyskusji o co Was wszystkich proszę.

pozdrawiam serdecznie

netze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/08 16:20 - 2013/01/08 16:22 #8745 przez FocusMED
Replied by FocusMED on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
Ja tylko chciałem zaznaczyć że personalnie nie mam nic do kolegi ww61 i nie oceniam go bo go nie znam.
Chodziło mi o podejście i konkretne zachowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/08 16:53 - 2013/01/08 17:10 #8746 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
No żesz :sick: jego mać! Rano był tu jeszcze taki fajny kawałek o leczeniu udarów 0,9% NaCl. Widział go ktoś?

Drogi Darth! Kolor czerwony i niebieski jest kolorem zastrzeżonym dla adminów i moderatorów, aby podkreślić lub wyróżnić wypowiedź proszę korzystać z innych możliwości. Kolor wyróznienia został zmieniony
ADMIN


A tak na poważnie. Przeczytajcie sobie raz jeszcze cytowany przeze mnie fragment korespondencji z MZ. To jest oficjalne stanowisko. Wynika ono wprost z ustawy. Zatem nakazywanie ratownikom zawożenia każdego do szpitala zgodne z prawem nie jest i rozumiejący przepisy dysponent nigdy nie da takiego polecenia na piśmie. Przytaczane przez ww61 przykłady "nowotworowe" z ratownictwem medycznym mają chyba niewiele wspólnego i chyba nie ratownicy przez miesiąc nie potrafili postawić prawidłowej diagnozy.

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/08 17:02 #8747 przez zielona
Replied by zielona on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
Oj darth vader,widać wyraźnie że kupiłeś dyplom bo nic nie wiesz o udarach i do tego twierdzisz że ratownik leczy.Wstydz się i ucz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/08 17:15 - 2013/01/08 17:16 #8748 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: RUTYNOWA DIAGNOZA
Wstydzę się :whistle:
Ps. Sorry za kolor. Poprawię się :)

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.213 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account