Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach to nowoczesne centrum szkoleniowe, w którym mogą kształcić się kadry medyczne, a także wszystkie osoby zainteresowane ratownictwem medycznym. Laboratorium bardzo dokładnie odwzorowuje warunki szpitalne i przedszpitalne.
Pracownia wyposażona jest w najnowocześniejszą aparaturę, która umożliwia przeprowadzenie symulacji w rzeczywistych warunkach klinicznych. Dzięki symulatorom istnieje możliwość przeprowadzenia każdej krytycznej sytuacji, która zagraża życiu prawdziwego pacjenta w szpitalu.
Trening w tak nowoczesnym miejscu to doskonała okazja do kontaktu z najnowszymi osiągnięciami w zakresie symulacji medycznej.
Dodatkowo dla kadry medycznej Laboratorium daje możliwość podnoszenia kwalifikacji bez stresu o zdrowie pacjenta, ponieważ symulacja medyczna jest idealnym sposobem nabywania wiedzy i doskonalenia umiejętności bez narażania osób żyjących na ryzyko.
Fot. Wyposażenie Laboratorium Symulacji Medycznej w Suwałkach
W naszym Laboratorium każdy, choć na chwilę może poczuć i zrozumieć jakie problemy towarzyszą działaniom medycznym, może wcielić się w rolę lekarza, pielęgniarki, ratownika medycznego czy kierowcy ambulansu. Ale co najważniejsze, może nauczyć się jak skutecznie udzielić pomocy osobie poszkodowanej w różnych, nawet najbardziej zaskakujących sytuacjach życiowych.
Fot. Ratownicy z Pogotowia Suwałki podczas treningu
Od marca 2014 r. Laboratorium wzbogaciło się o symulator ambulansu, który jest jedynym tego typu urządzeniem w Europie. Dotychczas w naszym kraju nie było tego typu szkoleń dla kierowców oraz personelu samochodów specjalnych. Jest to doskonały sposób na bezpieczne podnoszenie umiejętności w każdych warunkach drogowych, z możliwością aranżowania nagłych zdarzeń, które mogą wystąpić podczas jazdy.
Kabina kierowcy i przedział medyczny zostały umieszczone na tzw. platformach Stewarta, na których opierają się współczesne symulatory. Ich oprogramowanie gwarantuje poruszanie się obu części symulatora w taki sposób, aby jak najwierniej odwzorować rzeczywiste doznania podczas ruchu pojazdu u kierowcy oraz zespołu medycznego.
Fot. Symulator karetki
Dodatkowe efekty zapewnia system wizualizacji warunków na drodze. Zaprogramować można przeróżne parametry trasy, np.: deszcz, mgłę, śnieżycę, silny wiatr, oblodzenie, jazdę w mieście, po bezdrożach czy w terenach górskich. Wszystko jest tak realne, że zespół ratowniczy oraz pacjent na pewno odczują uderzenie pojazdu w krawężnik czy nierówności na drodze.
Nauka, nowe doświadczenia, a czasem nawet zabawa – wszystko w jednym miejscu i wszystko po to, by wiedzieć, jak ratować zdrowie i życie człowieka.
Więcej informacji: http://medicalsimulation.pl/