Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego, który obchodzimy właśnie dzisiaj, czyli 13 października, pragniemy złożyć najlepsze życzenia wszystkim pracownikom systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne – ratownikom, dyspozytorom, pielęgniarkom i lekarzom, a także wszystkim osobom zaangażowanym w szerzenie idei ratownictwa i pierwszej pomocy.

Pragniemy również gorąco podziękować za trudną i odpowiedzialną pracę, niejednokrotnie wykonywaną w dramatycznych okolicznościach, wymagającą jednocześnie profesjonalizmu i opanowania oraz ogromnej uwagi w sytuacjach, gdy zagrożone jest życie ludzkie. Aby pomoc, którą niesiecie, była skuteczna, by jak najmniej było wezwań, a jak najwięcej – radości i satysfakcji z ocalenia czyjegoś życia.

W dobie nieustających przemian i reform, jakie dokonują się w ostatnich latach w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, jako ratownicy pragniemy przede wszystkim stabilizacji zawodu, godnych zarobków oraz jasnych warunków zatrudnienia. Po niedawnej fali protestów, okazuje się, że zawód ratownika medycznego w Polsce nadal wymaga wielu reform. Dzisiaj na pewno brakuje nam jedności i siły.

Jako tak młoda, a jednocześnie tak ważna grupa zawodowa w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, powinniśmy mówić jednym głosem i zajmować wspólne stanowisko w wielu ważnych dla nas kwestiach. Być może w najbliższym czasie uda nam się osiągnąć te cele, tego i sobie i Wam wszystkim życzymy.

Administracja Portalu Ratownik-med.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account