Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Firma RavMedx zaprezentowała specjalną strzykawkę, która służy do błyskawicznego tamowania krwotoków z ran znajdujących się głęboko w ciele. Urządzenie powstało z myślą o ranach odniesionych przez żołnierzy w czasie walki. Obecnie w przypadku postrzału i związanego z nim krwotoku ranę wypełnia się gazą, a postrzelony powinien jak najszybciej trafić do szpitala. Wypełnianie rany gazą jest bolesne, mało precyzyjne i wymaga częstej zmiany opatrunku.

Opracowana przez RavMedx strzykawka jest wypełniona celulozowymi gąbkami pokrytymi koagulantem uzyskanym z krewetek. Gąbki są ściśnięte do 25% swojej oryginalnej objętości. Po wstrzyknięciu w ranę siła rozszerzających się gąbek w połączeniu z koagulantem tamują wypływ krwi.

Jednym z największych wyzwań było opracowanie możliwości umieszczania gąbek w jak najgłębszych ranach. Gąbki rozszerzają się błyskawicznie, dlatego też konieczne jest utrzymanie ich suchych i czystych do czasu, as trafią do miejsca przeznaczenia. Udało się to osiągnąć dzięki specjalnemu silikonowemu zamknięciu.

Obecnie największym problemem jest usuwanie gąbek z rany. Można je wyjmować pojedynczo za pomocą pęsety.

Czytaj więcej: kopalniawiedzy.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

wojak_1990@wp.pl
0 #1 wojak_1990@wp.pl 2014-02-21 16:22
ta firma się nie nazywa ravmedx tylko revmedx
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account