Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Nyska Uczelnia przygotowuje się do kolejnego dużego przedsięwzięcia. Wkrótce powstanie nowe Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych dla studentów pielęgniarstwa PWSZ w Nysie. Nowoczesne sale utworzone zostaną w budynku przy ul. Chodowieckiego, który przejdzie gruntowną modernizację.

Centrum zostanie wyposażone w wysokiej klasy aparaturę i fantomy. Środki na ten cel Uczelnia otrzymała z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na działanie 5.3. Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych, w ramach którego realizowany będzie projekt „Efektywne i nowoczesne kształcenie w monoprofilowym centrum symulacji medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie”. Rektor PWSZ w Nysie, prof. Przemysław Malinowski, podpisał już umowę na realizację tego projektu.

Jego celem jest powstanie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych służącemu wzmocnieniu jakości kształcenia praktycznego opartego na metodach symulacyjnych dla studentów kierunku pielęgniarstwo. Otrzymane dofinansowanie w kwocie 2,6 mln zł. umożliwi przeprowadzenie modernizacji budynku A, utworzenie w nim wysoce specjalistycznych sal laboratoryjnych i wyposażenie ich w najwyższej jakości sprzęt do symulacji medycznych. Projekt zakłada również opracowanie programów kształcenia i scenariuszy symulacyjnych do prowadzenia zajęć.

Nowe pracownie symulacji niskiej i wysokiej wierności pozwolą przygotować pielęgniarki do wykonywania zawodu wykorzystując technologie XXI wieku. W nowym Monoprofilowym Centrum Medycznym zainstalowane zostaną najwyższej światowej klasy urządzenia wykorzystywane w kształceniu kadry medycznej w USA czy w Japonii, na których można ćwiczyć skomplikowane procedury medyczne wiernie odtwarzając rzeczywiste warunki spotykane w warunkach klinicznych.

Obecnie studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego PWSZ w Nysie przygotowują się do przyszłego wykonywania zawodu w Centrum Symulacji Medycznych przy ul. Ujejskiego. 

Czytaj wiecej: https://nowinynyskie.com.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account