Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

36 milionów złotych dofinansowania z budżetu województwa chce Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
Pieniądze mają pokryć dodatkowe wydatki związane z koronawirusem, potrzeba też nowych karetek.

- Teraz specjalne, wyznaczone ambulanse jeżdżą do pacjentów zakażonych koronawirusem. Mamy też dodatkowe ambulanse przeznaczone tylko i wyłącznie do pobierania wymazów, próbek od pacjentów, u których istnieje zagrożenie zakażenia koronawirusem. Ale te środki chcielibyśmy również przeznaczyć na przyspieszenie budowy siedziby przy ul. Duńskiej, bo teraz nasze karetki i nasze zespoły muszą być dezynfekowane w tymczasowym namiocie - mówi Paulina Targaszewska z pogotowia.

Pieniądze mają trafić do wszystkich stacji w całym województwie.

 

- Pół miliona większe niż normalnie koszty ponosimy z tytułu odzieży ochronnej, odzieży też codziennej, ponieważ w tych kombinezonach, gdy pogoda jest taka, jak w niedzielę, to przecież po pół godzinie ratownik musi przebrać się od stóp do głów - dodaje Dariusz Mądraszewski z "Solidarności" w pogotowiu.

W innych województwach marszałkowie dofinansowali stacje - tak było m.in. w województwie świętokrzyskim, podlaskim i śląskim.

Tam pogotowia otrzymały wsparcie w wysokości od 10 do 16 milionów złotych. W Zachodniopomorskiem kupiono zamgławiacze do odkażania karetek.

Więcej: http://radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account