Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Stukot maszyn do szycia, szczęk nożyczek, od czasu do czasu "ałaaaa" gdy któraś z nas zakłuje się szpilką w palec, ale słychać też głosy "jesteście wielkie". Tak działa grupa "Resko Maskuje".

- To my, babeczki z Reska. Szyjemy maseczki ochronne dla policjantów, strażaków, ratowników medycznych, dla szpitala, dla wywiadowców z Komendy Miejskiej w Szczecinie, dla Reska, Łobza, Węgorzyna.... Ponad15 maszyn do szycia pracuje w naszych domach. Wśród naszej grupy "Resko maskuje" są praczki, prasowaczki, krojczynie, dostawcy, mieszkańcy, którzy opróżniają swoje szafy z materiałów i darczyńcy kupujący w pasmanteriach, sklepach internetowych gumkę, bawełnę, nici, flizelinę. Dużo nas i ogromna w nas siła a codziennie ktoś do nas dołącza - opowiada Renata Ostrowska, inicjatorka grupy "Resko Maskuje".

 

- Dziękuję Wam za pomoc ja i dziękują wszyscy obdarowani maseczkami. Szyjemy dalej! Jutro przyjeżdżają kolejne materiały więc roboty ogrom przed nami. Czekamy na kolejne panie, które szyją na maszynach, potrzebujemy Was bardzo. Niech moc będzie z nami a wirus niech się Was i nas nie ima - dopowiada Renata Ostrowska z Reska.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account