Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W walce o nasze zdrowie i życie, zwłaszcza podczas pandemii koronawirusa, są w pierwszej linii. Pracują nieustannie, a najmniejsza pomyłka może kosztować życie drugiego człowieka. Ile w zamian zarabiają ratownicy medyczni? ŻENUJĄCE kwoty, które teraz rząd postanowił zwiększyć. Problem w tym, że podwyżki też są co najmniej małe.

Pandemia koronawirusa w Polsce. Wstajesz rano i musisz pędzić na dyżur. To było twoje pierwsze kilka godzin snu od dobrych dwóch dni, bo w walce z COVID-19 nie ma odpoczynku. O porządnym śniadaniu można tylko pomarzyć. Tak działa ratownik medyczny. Swoje własne ja poświęca dla zdrowia i życia innych osób. W zamian… nawet niecałe 2 tys. złotych „na rękę”.

Według wyliczeń portalów pracuj.pl i wynagrodzenia.pl zarobki ratowników medycznych często wynoszą ok. 1900-1800 złotych miesięcznie na rękę. Tyle zarabia co co 4 ratownik w Polsce. Średnia jest dużo wyższa, ale i tak niewspółmierna do obowiązków i poświęcenia – 3000 złotych netto. Według raportu najwięcej zarabiają ratownicy medyczni z Piaseczna (średnio ok. 4260 złotych netto), Bartoszyc (ok. 3470 złotych netto) oraz Piły (ok. 3380 złotych netto).

 

Teraz miało się to zmienić. Rząd obiecał, że ratownicy medyczni od kwietnia zobaczą konkretne podwyżki. Tymi konkretami okazało się… 1600 złotych brutto i to jako średnia. Może to więc oznaczać, że zarabiający 1800 złotych miesięcznie ratownik medyczny zobaczy… 200 złotych podwyżki.

Czytaj więcej: superbiz.se.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account