Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dwóch ratowników medycznych przebywa w izolacji po tym, gdy okazało się, że chora, którą przewozili na SOR słupskiego szpitala, miała kontakt z córką, która w sobotę wróciła z Hiszpanii. Wiedziała, że tam miała styczność z zarażonym koronawirusem.

Do zdarzenia doszło w środę, 18 marca, wieczorem. Wtedy do słupskiego Pogotowia Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie od kobiety, mieszkanki gm. Potęgowo.

- Około godziny 17 mieliśmy wezwanie do pewnej miejscowości na terenie gminy Potęgowo do kobiety, która zgłaszała bóle w klatce piersiowej - mówi Marlena Bruhm, kierownik działu usług medycznych w słupskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. - Z przeprowadzonego wywiadu nie wynikało, aby kobieta miała dolegliwości związane z chorobą Covid-19. Dyspozytorzy przeprowadzili wywiad w tym kierunku, zarówno objawowy, jak i epidemiologiczny. Na wszystkie pytania odpowiedzi były ujemne, co oznaczało, że kobieta wzywająca powiedziała, że nie miała kontaktu ani z nikim z zagranicy, ani z nikim chorym, nie miała też objawów, które świadczyłyby o wystąpieniu choroby Covid-19.

Zespół ratowników został więc wysłany w zgłoszone miejsce i przeprowadził niezbędne czynności.

 

- Wykonał niezbędne badania, bez zabezpieczenia, a miał bezpośredni kontakt z pacjentką. Była przeprowadzona saturacja, EKG, pomiar temperatury, było zakładane wkłucie, czyli był kontakt z ciałem pacjentki. Wszystkie te procedury były przeprowadzone bez dodatkowego zabezpieczenia, tylko w jednorazowych rękawicach ochronnych - wyjaśnia Marlena Bruhm.

Następnie pacjentka została przetransportowana do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w słupskim szpitalu.

- Po dwóch, trzech godzinach otrzymaliśmy telefon z SOR-u z informacją, że pacjentka, podczas wywiadu tam na miejscu, przyznała się, że mieszka z osobą, która wróciła z kraju europejskiego, w którym miała kontakt z osobą zarażoną wirusem Covid-19 -mówi kierowniczka pogotowia.

Jak się okazało, chodzi o córkę, która w sobotę wróciła z Hiszpanii.

Czytaj więcej: gs24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account