Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Gorzowie kupi nowoczesną karetkę bariatryczną. Wszystko dzięki samorządowemu dofinansowaniu w wysokości 500 tys. zł. Obecnie gorzowskie pogotowie posiada 11 ambulansów.

Wojewódzkie Stacje Pogotowia Ratunkowego w województwie lubuskim wzbogacą się o kolejne wysokospecjalistyczne szpitale na kółkach. Dzięki samorządowemu dofinansowaniu w wysokości 1 mln zł zakupią 2 nowoczesne karetki. - W naszym regionie pokazujemy, że ratownictwo to ważna sprawa. Dziś przekazujemy po 500 tys. zł dla każdej z jednostek z Gorzowie i Zielonej Górze, co umożliwi wymianę taboru. To jednostki pierwszego kontaktu, więc są bardzo ważne w systemie ratowania życia i zdrowia mieszkańców – podkreśla Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

 

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 500 tys. zł Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie będzie mogła kupić wysokospecjalistyczną karetkę. Będzie to karetka bariatryczna, czyli taka o podwyższony udźwigu - będzie przeznaczona dla zespołu „S”.

– Takie rozwiązanie się sprawdziło. Byliśmy pierwszymi posiadaczami takich noszy. One mają układ elektryczny, co pozwala bez ruszania pacjenta jednemu człowiekowi przewozić go przez przeszkody. Takie nosze z pełnym napędem elektrycznym wspomagają pracę ratowników. Jest duże zapotrzebowanie na takie karetki. Nie ma takiego wyposażenia zbyt wiele na terenie Polski – mówi Andrzej Szmit, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie.

Czytaj więcej: https://gorzowianin.com

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account