Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Będą latać także po zmroku. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe uzyskało zgodę na wydłużenie czasu pracy podniebnych karetek. Dyżury w poszczególnych bazach będą sukcesywnie wydłużane. Docelowo załogi będą w gotowości między 7.00 a 20.00.

I to niezależnie od pory roku. Najbliższe miesiące to sukcesywne wydłużanie prac w dziewięciu bazach LPR rozmieszczonych w całej Polsce. – Te w Bydgoszczy, Płocku, Sokołowie Podlaskim, Kielcach, Gliwicach, Opolu, Ostrowie Wlkp, Gorzowie Wlkp i Koszalinie działały od godz. 7.00 (ale nie wcześniej niż od wschodu słońca) do 45 min przed zachodem słońca (ale nie dłużej niż do godziny 20.00) – poinformowało LPR na swoim profilu w portalu społecznościowym. - To dla nas doskonałe wiadomości. Oznaczają bowiem, że już wkrótce załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będą miały możliwość udzielania pomocy większej liczbie potrzebujących, także po zmroku.

 

Zgodę na zmianę czasu pracy musiało wyrazić Ministerstwo Zdrowia. W Polsce funkcjonuje też pięć całodobowych baz HEMS. Takie dyżury pełnią w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, a także baza Samolotowego Zespołu Transportowego w Warszawie.

Źródło: faktykaliskie.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account