Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dwóch agresywnych mężczyzn groziło śmiercią załodze karetki pogotowia ratunkowego. Sprawcy byli pijani, naruszyli nietykalność cielesną ratowników. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło 6 stycznia przy ulicy Kochanowskiego w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. Około godz. 12.30 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o ataku na zespół ratownictwa medycznego. - Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze, w rozmowie z ratownikami medycznymi ustalili, że zespół karetki został wezwany do mężczyzny z nagłym zatrzymaniem krążenia – informuje oficer prasowy komendy w Bełchatowie.

 

- Na miejscu dwaj ratownicy zastali leżącego 35-letniego szczercowianina i jego 36-letniego kolegę. Widać było, że są pijani. Młodszy z mężczyzn odmówił badania i stał się bardzo agresywny. Używając niecenzuralnych słów, zaczął grozić ratownikom, a nawet próbował uderzyć jednego z nich. Jego kompan nie pozostawał dłużny i groził użyciem noża. Załoga karetki poprosiła o pomoc patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i przewieźli do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kierowania gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej: epiotrkow.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account