Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zakup dwóch nowych karetek dla 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach wsparły lokalne samorządy. Jedna z nich posłuży Zespołowi Ratownictwa Medycznego w Lubsku, druga ułatwi pracę personelowi żarskiego SOR-u.

400 tysięczna dotacja żarskiego starostwa pomogła przy sfinansować zakup ambulansu dla Zespołu Ratownictwa Medycznego w Lubsku. Karetka została przekazana tuż przed świętami. Nowy ambulans został poświęcony przez ks. Mariana Bumbula.

Druga z karetek przekazana została na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. Do jej zakupu, ale i dwóch kardiomonitorów oraz dwóch respiratorów dołożyło się miasto Żary, kwotą 350 tys. zł. Ryszard Smyk, kierownik Pogotowia Ratunkowego podkreślał podczas uroczystości, że nowy sprzęt wspomoże w codziennej pracy ZRM, ale wpłynie pozytywnie na jakość i szybkość w działaniu. Ułatwi to pracę personelowi medycznemu, który będzie posiadał możliwość szybkiego i bezpiecznego transportu pacjentów w stanach ciężkich podczas przewożenia ich do specjalistycznych klinik i szpitali o wyższym poziomie referencyjności.

 

Pod koniec marca tego roku pięć fabrycznie nowych karetek na podwoziu MAN-a trafiło do żagańskiej filii 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. To inwestycja rzędu 2 mln zł. Od kwietnia jeżdżą one do pacjentów powiatu żarskiego i żagańskiego, zapewniając opiekę ponad 170 tysiącom mieszkańców. Wszystko za sprawą zmian w polskim systemie ratownictwa, który od dziewięciu miesięcy funkcjonuje jako państwowy. Do kwietnia do pacjentów z powiatu żarskiego i krośnieńskiego wysyłano zespoły Pogotowia Żarskiego, prywatnej firmy, która dotąd miała podpisany kontrakt z NFZ.

Obsługujące dziś mieszkańców powiatu, pogotowie żagańskie wchodzi w skład konsorcjum Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wlkp., które 25 marca wygrało konkurs na świadczenie usług ratownictwa medycznego w lubuskiem. Żagańskie pogotowie wraz z jeżdżącymi już do pacjentów 10 karetkami, ma już do dyspozycji 12 wozów i jest największym świadczeniodawcą w lubuskim. 

Czytaj wiecej: gazetalubuska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account