Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Karetki pogotowia pozostaną na Jastrzębowskiego. Spółdzielnia "Stokłosy" zamierza wycofać wypowiedzenie umowy najmu dla bazy pogotowia, która działa w pawilonie przy Jastrzębowskiego 22 od blisko 20 lat.

Na początku października spółdzielnia wysłała do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" wypowiedzenie umowy najmu lokalu, który zajmuje ursynowska baza karetek. Jak informowaliśmy na Haloursynow.pl, powodem takiej decyzji były skargi mieszkańców na hałas.

Decyzja spółdzielni wywołała falę krytyki, władze dzielnicy niemal natychmiast podjęły rozmowy z miastem i Meditransem w sprawie nowej siedziby karetek. Rozważano m.in. lokalizację bazy pogotowia na terenie Stacji Techniczno-Postojowej Metra Warszawskiego na Kabatach oraz w budynkach przy Strzeleckiego 10.

 

W czwartek wiceburmistrz Ursynowa poinformował podczas sesji rady dzielnicy, że spółdzielnia odstąpiła od zamiaru wypowiedzenia umowy najmu stacji pogotowia.

- Projekt takiego porozumienia już jest. Padła jasna deklaracja. Zresztą prezes spółdzielni w ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotował znaczącą poprawę w komforcie akustycznym - mówił zastępca burmistrza Jakub Berent.

Tak więc karetki prawdopodobnie zostaną przy Jastrzębowskiego, a pogotowie ma zobowiązać się do ograniczenia uciążliwości dla mieszkańców. Kierowcy mają też przestrzegać zasady włączania syren alarmowych poza terenem bazy. Projekt porozumienia analizują w tej chwili prawnicy "Meditransu", jeśli zostanie ono zaakceptowane, to w ciągu dwóch tygodni niebezpieczeństwo, że Ursynów pozostanie bez stacji karetek zostanie zażegnane. Informacji o szykowanym porozumieniu nie udało nam się potwierdzić u prezesa SMB "Stokłosy". Wieczorem nie odbierał telefonu, nie odpowiedział też na nasze wiadomości.

Burmistrz Robert Kempa zapowiedział podczas sesji, że to nie koniec działań samorządu w tej sprawie. Miasto i dzielnica nadal będą szukać kolejnych lokalizacji dla karetek, bo pawilon spółdzielni przy Jastrzębowskiego jest w złym stanie technicznym, poza tym są plany jego wyburzenia.

Czytaj więcej: haloursynow.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account