Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak ważne jest pozostawienie miejsca dla służb ratunkowych podczas dojazdu do zdarzenia, chyba nie trzeba nikomu mówić, choć wciąż niestety zdarzają się przypadki, kiedy kierowcy blokują przejazd karetki.

Z doświadczenia zespołów ratownictwa medycznego Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego wynika, że kierowcy coraz częściej rozumieją, jak powinni prawidłowo reagować, kiedy słyszą lub widzą nadjeżdżający na sygnale ambulans. - Do niezrozumiałych dla nas sytuacji blokowania przejazdu karetce dochodzi na szczęście coraz rzadziej i naprawdę sporadycznie – twierdzi Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. – Coraz rzadziej zdarzają się też sytuacje, w których do jadącego na sygnałach ambulansu niejako podczepiają się inne samochody i kierowcy urządzają sobie swoisty rajd.

 

Stojąc w korku można uratować komuś życie

Nawet stojąc w korku możemy uratować komuś życie. To bardzo proste i nic nie kosztuje. Wystarczy dojechać do krawędzi jezdni i utworzyć na środku korytarz życia, dzięki któremu jadące służby ratownicze bez problemu będą mogły dojechać na miejsce zdarzenia.

Czytaj więcej: cozadzien.pl


 Akcja "Karetki są wszędzie - patrz w lusterko": http://www.ratownik-med.pl/aktualnosci/aktualnosci-z-portalu/6439-akcja-portalu-ratownik-med-pl-karetki-sa-wszedzie.html

 

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account