Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W poniedziałek Ogólnopolski Związek Ratowników Medycznych spotkał się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia, aby porozmawiać na temat rozporządzenia ws. oddziałów ratunkowych, który zakłada utworzenie na SOR-ach nowego stanowiska.

Zgodnie z rozporządzeniem ws. szpitalnych oddziałów ratunkowych, od 1 stycznia 2021 r. ordynatorem szpitalnego oddziału ratunkowego będzie mógł zostać wyłącznie lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie medycyny ratunkowej. Pracę pielęgniarek oraz ratowników medycznych będzie koordynowała pielęgniarka oddziałowa, będąca pielęgniarką systemu lub ratownik medyczny posiadający wykształcenie wyższe i co najmniej 5-letni staż pracy na SOR-ze.

 

- Wiemy, że pielęgniarkom nie podoba się to, aby ratownik na SOR-ze pełnił funkcję koordynatora - powiedział Tomasz Pelc z Ogólnopolskiego Związku Ratowników Medycznych. - Nie rozumiem, dlaczego mają one do tego zastrzeżenia. W zespołach ratownictwa medycznego często zdarza się, że ratownik na zmianę z pielęgniarką kieruje zespołem wyjazdowym. Zlecamy sobie różne czynności. Nie mamy problemu z ich wykonywaniem. Pracujemy razem, dlatego powinniśmy „kopać do jednej bramki” - dodał.

Czytaj więcej: medexpress.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account