Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Mamy problem z obsadą ratowników medycznych i dyspozytorów w karetkach - powiedział Medexpressowi Marcin Borowski z Ogólnopolskiego Związku Zawodowy Ratowników Medycznych.

Marcin Borowski z Ogólnopolskiego Związku Zawodowy Ratowników Medycznych powiedział, że podczas ostatniego spotkania w MZ, które odbyło się 25 czerwca rozmawiano m.in. na temat problemu z obsadą ratowników medycznych i dyspozytorów w karetkach. - Są miejsca, gdzie nie wszystkie zakontraktowane karetki wyjeżdżają.

Chcemy znaleźć dobre rozwiązanie, żeby zachęcić ratowników do pracy. Niestety, dopóki nie zwiększy się finansowanie systemu ratownictwa przedszpitalnego, to może okazać się, że coraz mniej ratowników będzie pracować w karetkach - powiedział Marcin Borowski.

 

Borowski tłumaczył, że główną przeszkodą na drodze do realizacji założeń są finanse. Ratownicy już w ubiegłym roku domagali się realizacji postulatów wraz z dodatkami. - Niestety nie zostały one zrealizowane. Podczas ostatniego spotkania w MZ przedstawiono nam założenia na 2020 rok. Trafią one do Ministerstwa Finansów. Jeśli zostaną one zatwierdzone, to będzie duży postęp. Jeśli tak się nie stanie, to zastanawiamy się, co MZ nam zaproponuje - tłumaczył Borowski.

Czytaj więcej: www.medonet.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account