Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prezydent Szczecina nie wyklucza możliwości, że miasto wesprze finansowo budowę nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. W ten sposób Piotr Krzystek komentuje wypowiedzi radnych Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas ostatniego posiedzenia komisji zdrowia radna Maria Ilnicka-Mądry zwróciła uwagę, że również miasto powinno wesprzeć tę inwestycję. - W 99 procentach ta inwestycja jest dla mieszkańców miasta. Dwa procent stanowią ci, którzy będąc u kogoś w odwiedzinach w Szczecinie nagle będą potrzebowali pomocy. Druga sprawa to pokazanie miastu potrzeby współudziału w nacisku na finansującą stronę, czyli rząd, potrzeby uzyskania tych pieniędzy - tłumaczyła Ilnicka-Mądry.

Piotr Krzystek zaznacza, że do urzędu nie dotarło żadne pismo w tej sprawie. Jeżeli jednak taki wniosek wpłynie, miasto rozważy swój udział w inwestycji. - Ratownictwo medyczne jest generalnie zadaniem rządowym. Nie możemy też prowadzić do takiej sytuacji, że często i gęsto wyręczamy władze rządowe. Jeżeli jednak będą dyskusje na ten temat, to nie zamykamy się. Bezpieczeństwo medyczne naszych mieszkańców jest dla nas ważne. Choć to nie nasze zadanie, to zawsze chętnie będziemy o tym rozmawiać. Nie wykluczam takiej możliwości, że będziemy to wspierać - komentuje prezydent.

 

Według planów, w Szczecinie mają zostać wybudowane dwie nowe siedziby Pogotowia Ratunkowego: przy ulicy Duńskiej i Twardowskiego. Na ich budowę potrzeba prawie 50 milionów złotych. Władze województwa po raz kolejny wystąpią do rządu o dotację na ten cel. Chodzi o 20 milionów.

Władze regionu przeznaczą na inwestycję 13,5 miliona złotych. Resztę dołoży Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, która zaciągnie kredyt na ponad 10 milionów. Ma on zostać spłacony z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży dotychczasowej siedziby pogotowia przy alei Wojska Polskiego.

Więcej: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account