Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownicy domagali się podwyżki "cztery razy 400 złotych", czyli zwiększania zarobków co rok o czterysta złotych. Grozili akcją protestacyjną zaplanowaną na październik.

Od stycznia przyszłego roku ratownicy medyczni mają zarabiać o 400 złotych brutto więcej - to jeden z punktów porozumienia, które zawarł z nimi dzisiaj (24 września) resort zdrowia.

Do rozmów doszło po tym, jak Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych zaplanował na październik ogólnopolską akcję protestacyjną "Dni bez ratownika". W trakcie pięciu październikowych weekendów obsady na dyżurach miały być szczuplejsze niż zazwyczaj, a etatowcy, którzy zdecydowaliby się dołączyć do protestu, w trakcie co najmniej jednego z weekendów mieli wziąć wolne.

 

"Cztery razy 400 złotych"

Ratownicy, na wzór pielęgniarek, domagali się podwyżki "cztery razy 400 złotych", czyli zwiększania zarobków co rok o czterysta złotych. Dotychczas udało im się uzyskać podwyżki o taką kwotę dwukrotnie - od lipca zeszłego roku i od początku bieżącego.

Jak powiedział przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratowników Medycznych Roman Badach-Rogowski, ratownicy mogą otrzymać czwartą transzę podwyżki w 2020 roku.

Źródło: tokfm.pl


Treść podpisanego porozumienia:

porozumienie mz ratownicy wrzesien 2018

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account