Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

23 lipca ratownicy medyczni spotkali się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia w sprawie projektu nowelizacji ustawy o działalności leczniczej. Propozycje resortu ich jednak nie zadowoliły, czas na ogólnopolski strajk?

Po spotkaniu z przedstawicielami MZ biorący w nim udział Bartłomiej Zimoch, prezes zarządu Stowarzyszenia Ratowników Medycznych Pomorza Zachodniego, dał wyraz niezadowoleniu na swoim facebookowym profilu.

Dziś w ministerstwie zdrowia usłyszeliśmy że nie ma pieniędzy dla wszystkich ratowników medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych (jest nas zaledwie 20 tys ). Jednocześnie to samo ministerstwo gwarantuje dwa razy większe kwoty dla innego zawodu medycznego którego liczba wynosi 300 tys osób . Czas pokazać że dysproporcja i antagonizowanie środowiska ,nie wyjdzie im na zdrowie. Jeśli nie stać ministerstwa na Nas ,to Nas stracą.” – napisał.

 

Czy ratownicy medyczni będą koleją grupą zawodową związaną z sektorem zdrowia, która zdecyduje się na strajk. Od dłuższego czasu Łukasz Szumowski musi gasić pożar za pożarem – najpierw protestowali rezydenci, wprawdzie resort zawarł z nimi w lutym tego roku porozumienie, ale jego realizacja nie wszystkich zadowala. Ledwie kilka dni temu udało się ministrowi zażegnać groźbę ogólnopolskiego strajku pielęgniarek i położnych – nie oznacza to jednak końca lokalnych sporów na tle płacowym. 

Więcej: pulsmedycyny.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

markus99
+3 #1 markus99 2018-08-03 08:49
O jakim strajku mowa czyż nie sami zgotowaliście sobie taki los gonicie ze stacji na stację bo gdzie indziej jest złotówkę lepiej ,nie śpicie i nie dojadacie bo gonicie za pieniądzem.Gdzi e wasze rodziny???Ja potrzebowałem 12 lat żeby to zrozumieć.Nikt już więcej moją osobą nie będzie łatał dziur w systemie.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account