Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Chodzi o wykreślenie z projektu rozporządzenia MZ ratownika medycznego.

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych po zapoznaniu się z rozporządzeniem Ministra Zdrowia zmieniającym rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, wniosła o bezwzględne wykreślenie w §1 pkt 3 dotyczącym § 5, w którym dodaje się w ust. 6 punkt drugi w brzmieniu: „2) ratownika medycznego”.

„Uprawnienie ratownika medycznego do realizacji świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego w trybie hospitalizacji, hospitalizacji planowej i hospitalizacji jednego dnia jest niezgodne z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi do sprawowania kompleksowej, holistycznej opieki nad pacjentem hospitalizowanym” - argumentowała NRPiP.

 

- Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych z wielkim oburzeniem przyjął fakt, wydania przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych stanowiska dyskryminującego zawód ratownika medycznego. Jesteśmy zaskoczeni tak dużym niezrozumieniem i lekceważeniem kompetencji, wiedzy i umiejętności – nabytych w trakcie kształcenia oraz podczas praktyki zawodowej, naszej grupy zawodowej - czytamy w oświadczeniu ratowników.

Zdaniem PTRM podnoszenie jakoby zawód ratownika medycznego stwarzał ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa pacjentów, jest pomówieniem i godzi w dobre imię tego zwodu.

Cztaj więcej: medexpress.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Kati
+5 #1 Kati 2018-07-24 16:51
Jestem zaskoczona takim oświadczeniem pań pielęgniarek..t o tak jakby zakwestionować wiedzę i umiejętności pielęgniarki do wykonywania podstawowych zabiegów ratujących życie...nie powinno tak być.Umiejętnośc i jakie posiadają przedstawiciele tych zawodów powinny się uzupełniać..
Zgłoś administratorowi
renek08
+5 #2 renek08 2018-07-27 23:53
To skoro Panie pielęgniarki są takie the Best a my ratownicy jesteśmy bee to ja Paniom proponuję opuścić zespoły ratownictwa medycznego i wrócić na szpitalne oddziały. A wtedy na pewno nie będzie żadnego oburzenia! I fakt faktem tak jak lekarze i pielęgniarki nie są potrzebne w zespołach bo tylko i wyłącznie robią statystów!
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account