Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Surowsze kary za ataki na pracowników jeżdżących w autach z kogutem. Rząd szwedzki chce wprowadzić nową kategorię przestępstwa: sabotaż pojazdów uprzywilejowanych.

Sabotaż definiuje się jako „atakowanie lub przeszkadzanie policji, karetkom pogotowia i służbom ratowniczym w sposób, który może poważnie ograniczyć lub opóźnić ich pracę".

Zagrożenie może powstać, np. podczas kontroli pojazdów przez policję na obszarach z socjalnymi problemami i wysokim stopniem przestępczości – czytamy w uzasadnieniu zmian.

W sytuacji, gdy wokół policji zgromadzi się tłum, mogą być podejmowane próby uwalniania ujętych osób. Zdarza się też, że agitatorzy podżegają tłum do zaatakowania patrolującej grupy.

 

 

Zatrzymanie przez policję może prowadzić do zamieszek, łącznie z podpalaniem aut i rzucaniem kamieniami. Z tego względu funkcjonariusze są czasami zmuszani poczekać z zaplanowaną akcją. Niekiedy policja patroluje w większych grupach funkcjonariuszy, by uniknąć narażania swoich wozów na dewastowanie. Niektóre młode osoby utrudniają też zatrzymania poprzez podawanie fałszywych danych i zakłócanie pracy policji – uzasadniają projektodawcy.

Czytaj więcej: rp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account