Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zaprezentowany kilka dni temu przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie nowy, medyczny tabor rusza w region. Niechorze, Złocieniec, Tuczno, Międzyzdroje i Koszalin - to pięć z ośmiu zachodniopomorskich miast, które skorzystają z ostatniego zakupu Stacji. Przekazanie pojazdów nastąpi między 16, a 23 lutego 2018 roku. W Koszalinie władze samorządu województwa reprezentować będzie Tomasz Sobieraj, w pozostałych miejscowościach zaś Anna Mieczkowska.

Nowoczesny ambulans to karetka marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Na jej wyposażeniu jest wysokiej klasy sprzęt medyczny m.in. defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji pojazdu oraz sprzęt teleinformatyczny do obsługi systemu SWD PRM. Koszt auta to ponad 620 tys. zł.

W sumie nowe auta dotrą do siedmiu powiatów regionu. Oprócz Niechorza, Złocieńca, Tuczna, Koszalina i Międzyzdrojów, ratować będą ludzkie życie także w: Szczecinie, Chojnie oraz Mieszkowicach.

 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego modernizuje medyczny tabor każdego roku. W ubiegłym oddała do eksploatacji 13 karetek, w tym ambulans bariatryczny służący do przewozu osób z otyłością.

W sumie w latach 2010-2017 Stacja przeznaczyła na wymianę swojej floty blisko 60 mln zł. Wzbogaciła się o ponad 100 nowoczesnych aut. Obecnie dysponuje prawie 150 wysoko specjalistycznymi pojazdami. Rocznie wykonują one 200 tys. wyjazdów ratujących życie, przejeżdżając nawet 5 mln km.

Przekazanie nowych ambulansów
1/ Niechorze - piątek, 16 lutego 2018 roku, godzina 10, ul. Kolejowa 20
2/ Złocieniec - wtorek, 20 lutego 2018 roku, godzina 11, ul. Stary Rynek 3
3/ Tuczno - środa, 21 lutego 2018 roku, godzina 11, ul. Staszica 5
4/ Koszalin - czwartek, 22 lutego 2018 roku, godzina 12 , ul. Kościuszki 5
4/ Międzyzdroje - piątek, 23 lutego 2018 roku, godzina 11, ul. Gryfa Pomorskiego 3

RATOWNIK-MED.PL

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account