Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ogłoszony przez Wojewódzki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi konkurs na świadczenie usług ratownictwa medycznego wygrał Falck Medycyna Polska.

Do konkursu o świadczenie usług ratownictwa medycznego w rejonie operacyjnym 10/15 (red. - miasto i gmina Łask oraz gminy: Wodzierady, Buczek, Sędziejowice, Widawa) stanęły dwa podmioty: Falck Medycyna Polska i Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Konkurs wygrał Falck. Nie zmienia się liczba zespołów ratownictwa medycznego, która będzie obsługiwała ten teren. Dalej będą to dwa zespoły podstawowe i jeden zespół specjalistyczny (dwóch ratowników i lekarz). Karetki będą stacjonować w Łasku ("S" i "P") oraz Widawie.

- Postępowanie to zostało ogłoszone w związku z wyrokiem NSA oddalającym decyzję Prezesa NFZ na rozstrzygnięcie postępowania prowadzonego w 2011 roku.

 

Do rokowań zaproszono dwóch świadczeniodawców – FALCK, który obecnie realizuje świadczenia na tym obszarze oraz Wojewódzka Stację Ratownictwa Medycznego, która była stroną odwołującą się od rozstrzygnięcia postępowania - mówi Anna Leder, rzecznik prasowy WONFZ w Łodzi.

Czytaj więcej: dzienniklodzki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account