Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Strażacy narzekają, że są wzywani i wykorzystywani do przenoszenia z mieszkań do karetek osób, których życie nie jest w żaden sposób zagrożone. - Prosimy o pomoc gdy nie mamy innego wyjścia - odpowiada dyrektor gorzowskiego pogotowia.

Do takich zdarzeń wyjeżdżamy przynajmniej raz w tygodniu - opowiada Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskiej straży pożarnej. - Kiedy nie jest zagrożone życie a np. chodzi o zniesienie ciężkiego pacjenta zastanawiamy się czy zasadne i ekonomiczne jest wysyłanie zastępu straży z sześcioma strażakami gdy można dosłać drugą karetkę - dodaje Mądry.

Strażacy nie dziwią się, że pogotowie nie daje sobie rady. - Jak do noszenia ciężkich osób wysyła się szczupłe kobiety, to później potrzeba pomocy - zauważa Mądry.

Pogotowie ratunkowe odpiera zarzuty. - Mamy dużo więcej pracy od strażaków. Nie zawsze mamy wolne karetki. Dzwonimy do straży pożarnej tylko w wyjątkowych sytuacjach - mówi Andrzej Szmit, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie.

 

- Działamy zgodnie z ustawą. Myślę, że nikomu nie spadnie korona z głowy jeśli nam pomoże. My tak często nie korzystamy z innych podmiotów, które mają nam pomagać w udzielaniu pomocy człowiekowi. Prosimy o nią gdy nikt inny niej jest w dyspozycji - opowiada Szmit.

Pogotowie w Gorzowie w ostatnich tygodniach wyjeżdżało na interwencję ponad 700 razy, straż pożarna z kolei 90 razy.

Źródło: gorzow.eska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Seniek
+2 #1 Seniek 2018-01-31 23:10
Psp- lenie i dekownicy, nic by nie robili powinni wnioskować o dodatek" odleżynowy" na sudokrem. Co tu o pomocy ratownikom mówić, melepetom na wypadku często sie nie chce aku odłączyć, albo słupków porozstawiać żeby cię tir nie zabił jak z karety wysiadasz...zmę czone chłopaki, zajechane... Leżeniem i i pozowaniem do zdjęć z kotem i myśleniem o emeryturze...ni e tyczy się to moim zdaniem chłopaków z OSP, dla was szacun, wam się chce:)
Zgłoś administratorowi
Sławekkkk1890
0 #2 Sławekkkk1890 2018-08-01 20:18
Są strażaki jak dupa od srania aby pomagać.
Pewnie by chcieli się ogrzewać w naszym blasku jak Putin na MŚ
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account