Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

To nie jest protest polityczny - podkreślają protestujący medycy. Lekarz rezydent Jarosław Biliński i ratownik medyczny Adam Piechnik, którzy byli gośćmi programu "Tak czy Nie", dodali, że wielu z protestujących to wyborcy PiS. - Przez wiele lat byłem wyszydzany przez rodzeństwo, przy spotkaniach rodzinnych, na Wielkanoc, na Wigilię, szydzili ze mnie »ty pisiorze« - mówił Piechnik.

- Od tylu lat widzimy, jak ta sytuacja wygląda. To nie ma żadnego znaczenia, który rząd to realizował, bo wszystkie po kolei kierowały się tylko i wyłącznie słupkami, sondażami, poparciem, a nie realną zmianą czegoś, co zmiany wymaga - przekonywał ratownik medyczny Adam Piechnik w programie "Tak czy Nie".

"Wstyd się przyznać, że sympatyzowałem (z PiS - red.)"

Piechnik przyznał, że w poprzednich wyborach głosował na PiS. - Wstyd się przyznać, że sympatyzowałem (z PiS - red.). Dlaczego to mówię, chcielibyśmy naprawdę zaznaczyć, że to jest protest całkowicie apolityczny.

- Według socjologów lekarze, środowisko medyczne, nie jest elektoratem PiS. A muszę powiedzieć, że bardzo wielu moich kolegów lekarzy, wręcz całe kliniki, głosowało na PiS, nasze rodziny głosowały na PiS - zapewniał wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów Jarosław Biliński.

"Weźmy teraz byka za rogi i naprawmy ochronę zdrowia"

Podobnie jak Piechnik zapewniał, że nikt nimi nie steruje. - To jest ruch oddolny, to jest protest apolityczny - stwierdził dodając, że jest najbardziej dumny z tego, że powstało porozumienie zawodów medycznych.

Więcej: polsatnews.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

AdamS
+3 #1 AdamS 2017-10-18 10:43
Nie jestem wyborcą ani PO, ani PiS !!!
Nikt nie neguje tego, że lekarze wykonują naprawdę odpowiedzialną pracę, i wielki szacunek dla nich.
Jednak w "budżetówce" , a konkretnie w szpitalach, nie pracują tylko lekarze !!!
Dla przykładu podam szpital w Pile.
Lekarze mają "swoje" związki zawodowe, pielęgniarki też "swoje", a pozostała obsługa szpitala nie, i nie ma prawa nawet należeć do żadnych :o
Czy może ktoś wytłumaczyć taką sytuację ???
Kolejna sprawa...... Jeżeli lekarz pracuje w szpitalu "Państwowym", i przyjmuje określoną przez NFZ liczbę pacjentów, to jakim prawem w godzinach pracy i po, przyjmuje pacjentów w tym samym gabinecie "prywatnie" ???
Dlaczego korzystają ze sprzętu publicznego, dla prywatnych praktyk ???
Dlaczego w ramach "prywatnej" działalności nie wystawiają FV lub paragonów ???
Jestem przedsiębiorcą, i mam obowiązek każdemu klientowi wystawić fakturę za każdą wykonaną usługę lub sprzedaż !!!
Nie rozumiem także stawek za dyżury, za które otrzymują większą stawkę niż inny pracownik tego samego szpitala za cały miesiąc pracy :o

Czy może ktoś mi wytłumaczyć i odpisać na w/w pytania ?
Zgłoś administratorowi
Polarowy
+4 #2 Polarowy 2017-10-19 08:12
Witam, według mnie na tą chwilę nie do przyjęcia to jest dysproporcja płacowa pomiędzy lekarzami a personelem średnim, ja wiem zaraz ktoś może powiedzieć trzeba było iść na lekarza. Jeżeli lekarz ma 100, 120 zł /h, a ratownik medyczny 20, 25 zł/h to to jest niestety przepaść zarobkowa nie do przyjęcia :cry:
Zgłoś administratorowi
PRMToKpina
0 #3 PRMToKpina 2017-11-01 22:23
Cytuję Polarowy:
Witam, według mnie na tą chwilę nie do przyjęcia to jest dysproporcja płacowa pomiędzy lekarzami a personelem średnim, ja wiem zaraz ktoś może powiedzieć trzeba było iść na lekarza. Jeżeli lekarz ma 100, 120 zł /h, a ratownik medyczny 20, 25 zł/h to to jest niestety przepaść zarobkowa nie do przyjęcia :cry:

To zapytam inaczej ilu tzw"kolegów" ratowników medycznych wymieka,zaniza stawki przy negocjacjach?Bo jakos konowałki potrafia konsekwentnie trzymac sie razem i nie wymiekaja.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account