zadanie praktyczne na egzaminie

Więcej
2011/06/19 12:46 #6089 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie

Najlepsza, zawsze skuteczna, i uniwersalna jest "Ketamina". Można ją podać do mięśnia, co jest cenne w razie braku dostępu do żył obwodowych, na przykład w razie rozległych oparzeń. Dla zastosowań u ciężarnych posiada kategorie "B". Co oznacza, że jest bezpieczna. Niestety ma też jedną podstawową wadę. Ludzie po tym leku widzą Elvisa, i niestety trzeba być na to przygotowanym.


Ketmaina ma jeszcze parę innych wad, groźniejszych niż widywanie Elvisa ;) Z drugiej strony znam jednego odważnego, który podał pacjentowi w karetce (skąd się ketamina tam znalazła do dziś nie wiadomo).

Zespół P jedzie do każdego przypadku - jeżeli okazuje się, że pacjent jest w stanie zagrożenia życia wzywamy zespół S, lub HEMS, jeśli S jest niedostępny. Może Ci sie zdarzyc taka sytuacja że jeden i drugi jest niedostępny...i co wtedy zrobisz?


Uroki wprowadzenia egzaminu. Ludzie uczą się tak, żeby go zdać (czyli np. omijają pewne rzeczy), a nie tak, żeby potem iść do pracy bez duszy na ramieniu.

paracetamolu na tej liście nie ma !!!


Fakt, mój błąd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/19 14:32 #6090 przez kandek
Replied by kandek on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Maciej S. napisał:

Z drugiej strony znam jednego odważnego, który podał pacjentowi w karetce (skąd się ketamina tam znalazła do dziś nie wiadomo).

Oczywiście mówimy o zespole P?

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/19 18:46 #6094 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Kamil napisał:

Żle to ująłem tzn nie zrozumieliścioe mnie.To oczywiste,że to nie mogło być migotanie przedsionków przy braku tętna.Chodziło mi tylko o sam zapis EKG,bo nawet nauczycielki po egzaminie jak zobaczyły ten zapis to nie wiedziały co to jest ;p O to że potrafie odróżnić tachykardie od migotania przedsionków nie musicie sie martwić.Wdrożyłem postępowanie zgodnie z VT bez tętna.

Gratuluję!!! Błąd krytyczny :S Może poszukaj sobie innej profesji...

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • kaja43
  • kaja43 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • tylko życie poświęcone innym,warte jest przeżycia
Więcej
2011/06/19 19:56 #6095 przez kaja43
Replied by kaja43 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Kamil napisał:

Żle to ująłem tzn nie zrozumieliścioe mnie.To oczywiste,że to nie mogło być migotanie przedsionków przy braku tętna.Chodziło mi tylko o sam zapis EKG,bo nawet nauczycielki po egzaminie jak zobaczyły ten zapis to nie wiedziały co to jest ;p O to że potrafie odróżnić tachykardie od migotania przedsionków nie musicie sie martwić.Wdrożyłem postępowanie zgodnie z VT bez tętna.
Przykro mi,że uważacie wiekszość z nowych osób piszących tutaj za żótodziobów,chociaż przyznaje,że nie dziwie sie wam czasami,ale to nie znaczy,że wszystkich trzeba "wrzucać do jednego worka"



Nie no, przechodzisz sam siebie...NAUCZYCIELKI ze szkoły Ratownika nie potrafią ocenic podstawowych rytmów? Pomyliły częstoskurcz komorowy (VT to CZĘSTOSKURCZ KOMOROWY!!) z migotaniem przedsionków?? Czy zdradzisz nam gdzie jest ta Twoja szkoła?

Basia-senior ratownik ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/19 20:52 #6096 przez Emi
Replied by Emi on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
kaja43 napisał:

Kamil napisał:

Żle to ująłem tzn nie zrozumieliścioe mnie.To oczywiste,że to nie mogło być migotanie przedsionków przy braku tętna.Chodziło mi tylko o sam zapis EKG,bo nawet nauczycielki po egzaminie jak zobaczyły ten zapis to nie wiedziały co to jest ;p O to że potrafie odróżnić tachykardie od migotania przedsionków nie musicie sie martwić.Wdrożyłem postępowanie zgodnie z VT bez tętna.
Przykro mi,że uważacie wiekszość z nowych osób piszących tutaj za żótodziobów,chociaż przyznaje,że nie dziwie sie wam czasami,ale to nie znaczy,że wszystkich trzeba "wrzucać do jednego worka"



Nie no, przechodzisz sam siebie...NAUCZYCIELKI ze szkoły Ratownika nie potrafią ocenic podstawowych rytmów? Pomyliły częstoskurcz komorowy (VT to CZĘSTOSKURCZ KOMOROWY!!) z migotaniem przedsionków?? Czy zdradzisz nam gdzie jest ta Twoja szkoła?


kaja43 masz świętą rację... Kolega przeszedł sam siebie. Skoro takie nauczycielki uczą w szkole, które to nie potrafią odczytać EKG to nie dziwmy się, że później mamy takich "mądrych" ratowników w pogotowiu czy też na SOR'ze. Obym nigdy nie trafiła w ręce takiego ratownika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • kaja43
  • kaja43 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • tylko życie poświęcone innym,warte jest przeżycia
Więcej
2011/06/19 21:50 #6097 przez kaja43
Replied by kaja43 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Nie trzeba byc orłem by umiec rozpoznac podstawowe rytmy. Nie sądzę by nauczycielki przedmiotów zawodowych, nie potrafiły ich rozpoznac...no chyba że... to nauczycielka od wychowania fizycznego albo ...języka migowego :cheer:
Jeśli chodzi zaś o moich kolegów z Pogotowia bądź SOR-u...wydaje mi się że niewielu ich znasz - prawda? Ratownik, który nie ma pojęcia o ratownictwie, nie umie rozpoznac podstawowych rytmów, nie zna algorytmów postepowania - to przeszłośc. Ustawa wymusza na nas ciągłe dokształcanie się - uczestnictwo w kursach, szkoleniach - zdobywanie punktów edukacyjnych...nie zaliczysz kursu, jeśli nie posiadasz wymaganych wiadomości ...i umiejętności. Egzamin - to pestka do tego, z czym będziecie musieli zmierzyc się jeśli będziecie chcieli wykonywac ten zawód. Więc radzę się przygotowac na ciągłe przyswajanie wiedzy :)

Basia-senior ratownik ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.339 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account