zadanie praktyczne na egzaminie

  • kaja43
  • kaja43 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • tylko życie poświęcone innym,warte jest przeżycia
Więcej
2011/06/19 08:41 #6083 przez kaja43
Replied by kaja43 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
...i rozumujesz dobrze. Będą z Ciebie ludzie /czyt. ratmed/ B)

Kowal998 napisał:

Proste, jeżeli w ulotce od Ketoprofenu jest czarno na białe napisane, że jest przeciwwskazaniem III trymestr ciąży to NIE WOLNO nam ratownikom go podać... ewentualnie może go podać lekarz, bo oni mogą "wszystko" ale my nie mozemy... bo wystarczy ze sie coś stanie i moze bym to nawet nie zwiazane z podaniem Ketoprofenu, ale mozemy za to beknąć (bo wystarczy że pójdzie pismo do szefa i już po nas). Niestety ratownicy nie mają izby lekarskiej i nie trzymają się razem (nie licząc że czasem moze dojść do podpierdzielenia przez kogoś z zespołu). Także ja bym osobiście sie nie zastanawiał jak działa i czy zaszkodzi... jest przeciwwskazany i koniec. A jeśli chodzi o morfinę to w ulotce jest napisane ze przeciwwskazane przy okresie OKOŁOPORODOWYM, więc nie jest przeciwwskazana w III trymestrze, ale jak może wystąpić poród.... tak ja to rozumuje


Basia-senior ratownik ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • kaja43
  • kaja43 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • tylko życie poświęcone innym,warte jest przeżycia
Więcej
2011/06/19 08:42 #6084 przez kaja43
Replied by kaja43 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
od kiedy Naloxon jest lekiem p/bólowym?? :ohmy: :unsure:


Neeva napisał:

re up:
Tak odnosnie p/bolowych lekow to na projekcie ktory kilkanascie stron wczesniej dawalam (zdjecia) w wykazie lekow byl jeszcze Naloxon.


Basia-senior ratownik ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • kaja43
  • kaja43 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • tylko życie poświęcone innym,warte jest przeżycia
Więcej
2011/06/19 08:51 #6085 przez kaja43
Replied by kaja43 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Losie Ty mój ...brak tętna i oddechu....i migotanie przedsionków?? Poczytaj no trochę na temat NZK i w jakim mechaniźmie może wystąpic, co?.... :dry:
no i jeszcze jedno: czy sądzisz, że gdy do pacjenta jedzie zespół P, to u pacjenta nie ma prawa wystąpic NZK? albo ...migotanie przedsionków? Zespół P jedzie do każdego przypadku - jeżeli okazuje się, że pacjent jest w stanie zagrożenia życia wzywamy zespół S, lub HEMS, jeśli S jest niedostępny. Może Ci sie zdarzyc taka sytuacja że jeden i drugi jest niedostępny...i co wtedy zrobisz? :huh:


Kamil napisał:
W karetca pogorszenie stanu,brak oddechu tetna,cisnienie niemierzalne.Na monitorze zapis tachykardii(wg mnie to kłóciłbym sie czy to nie było migotanie przedsionków,ale zadanie było by bez sensu troche bo to była karetka podst.)

Basia-senior ratownik ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/19 11:37 #6086 przez Kamil
Replied by Kamil on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Żle to ująłem tzn nie zrozumieliścioe mnie.To oczywiste,że to nie mogło być migotanie przedsionków przy braku tętna.Chodziło mi tylko o sam zapis EKG.Wdrożyłem postępowanie zgodnie z VT bez tętna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/19 11:50 #6087 przez mmmm
Replied by mmmm on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Maciej.S napisał:

"Inna rzecz - na liście leków, które może podać ratownik mamy paracetamol, ketoprofen i morfinę "

paracetamolu na tej liście nie ma !!!

mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/19 11:55 #6088 przez Paramedyk
Replied by Paramedyk on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Ja również na liście leków nie zauważyłam paracetamolu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.197 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account