zadanie praktyczne na egzaminie

Więcej
2011/06/22 08:45 #6132 przez Megan_J
Replied by Megan_J on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Jedna sprawa to egzamin i jego magiczny "klucz", który jest nieporozumieniem takim samym jak klucze maturalne. Mam tu na myśli punktowanie różnych sformułowań, rzeczy wypunktowanych ważnych i ważniejszych.

Drugą sprawą jest to, co pisze Maciej S - czyli kwestia podawania leków kobietom ciężarnym, która jest śliska z czym się na pewno zgodzę.

Nie jest tak, że koniecznie projekt jest już niezaliczony jeśli nie postawiło się diagnozy czy podało się lek przeciwbólowy (inna sprawa z tym migotaniem w zależności od tego, jakie było Twoje dalsze postępowanie, brtm).

Pisałam już gdzieś wcześniej - dzisiaj napisałabym całkiem inaczej ten projekt ;] Ale nie pozostaje nam chyba nic innego, jak faktycznie czekać do sierpnia :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/22 13:20 #6134 przez kris22
Replied by kris22 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
nawet jesli diagnoze postawisz zła to nie dodadza ci 1 pkt za brak w sprzecie jakiegos narzedzia np w monitoringu pacjenta nie napiszesz pulsoksymetru czy stetoskopu tez nie przyznają ci punktu, czy nie zrobiles ABC czy zrobiłes jedno wkłucie a nie dwa jak powinno byc. za to wszystko traci sie te małe punkty a póżniej wychodzi ze brakowało 5 pkt do zaliczenia egzaminu. tak samo jest na praktycznym np przy intubacji nie sprawdził balonika, nie osłuchał po intubacji. to wszystko się liczy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/22 13:21 #6135 przez sas123
Replied by sas123 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Nie ma co sobie "głowy robic" czekajcie na wyniki i cieszcie sie wolnym :)
Ja też wychodząc z egzaminu byłem przekonany ze nie będę miał choćby 50% ,ale okazało się ze zdałem z sporą nadwyżką ;p

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/22 13:26 #6136 przez Megan_J
Replied by Megan_J on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
No tak, punkty traci się za wszystko, czego nie ma, a być powinno. I faktem jest, że jak się dozbiera punkt do punktu to może okazać się, że zabrakło niewiele do zaliczenia. Ale trzeba być dobrej myśli a najlepiej to do sierpnia w ogóle o tym NIE myśleć :side:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/22 13:52 #6137 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
brtm napisał:

Nie martw się ja napisałem migotanie przedsionków :)

Czy w zasadniczy sposób zmieniło to postępowanie wobec poszkodowanej?

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • ratownik8107
  • ratownik8107 Avatar
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • świadomość życia:-)
Więcej
2011/06/22 14:27 #6138 przez ratownik8107
Replied by ratownik8107 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
jeśli wpisałeś migotanie przedsionków a nie było załamka P to ok
ale sądzę ze to była tachykardia komorowa lub nadkom. i diagnoza do bani ale co wiadomo co jest w tym kluczu pozdrawiam wszystkich oczekujących na wyniki serdecznie pozdrawiam.

Tomaszko:-) dobry ratownik to żywy ratownik.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.565 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account