zadanie praktyczne na egzaminie

Więcej
2011/06/22 14:48 #6139 przez brtm
Replied by brtm on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Darth Vader napisał:

brtm napisał:

Nie martw się ja napisałem migotanie przedsionków :)

Czy w zasadniczy sposób zmieniło to postępowanie wobec poszkodowanej?


No właśnie nie zmieniło, resztę diagnozy podałem tak jak reszta, podałem tylko adenozynę ale po konsultacji z lekarzem, reszta postępowania po czytaniu postów myślę, że ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/22 15:57 #6140 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Emi napisał:

Skoro takie nauczycielki uczą w szkole, które to nie potrafią odczytać EKG to nie dziwmy się, że później mamy takich "mądrych" ratowników w pogotowiu czy też na SOR'ze. Obym nigdy nie trafiła w ręce takiego ratownika.

Są też tacy ratownicy, którzy obiecywali na tym forum, że dawek leków będą się uczyć na pacjentach...

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/22 18:21 #6142 przez huda
Replied by huda on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Darth Vader napisał:

Emi napisał:

Skoro takie nauczycielki uczą w szkole, które to nie potrafią odczytać EKG to nie dziwmy się, że później mamy takich "mądrych" ratowników w pogotowiu czy też na SOR'ze. Obym nigdy nie trafiła w ręce takiego ratownika.

Są też tacy ratownicy, którzy obiecywali na tym forum, że dawek leków będą się uczyć na pacjentach...


Mistrz ciętej riposty :side:
BRAWO

przepraszam za off top

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/23 20:14 #6396 przez Kowal998
Replied by Kowal998 on topic Odp: zadanie praktyczne na egzaminie
Witam wszystkich, trochę czasu już minęło od egzaminu i powiem szczerze, przeszukałem internet szukając czy ktoś może dał przykładowe rozwiązania egzaminów praktycznych, ale niestety... jeśli ktoś kompetentny miałby chwilkę czasu to nie ukrywam że byłbym bardzo wdzięczny jeśli napisałby przykładowy projekt egzaminu z 14 czerwca z 9.00 (kobieta w 3 trymestrze ciąży - bez krwawienia). W załączniku dołączę treść zadania.
projekt_14_06_2011_godz_9.bmp



Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/23 20:18 #6397 przez Kowal998
Replied by Kowal998 on topic Odp: zadanie praktyczne na egzaminie
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/24 10:48 #6399 przez joanna.j23
Replied by joanna.j23 on topic Odp: zadanie praktyczne na egzaminie
Witam
Nie wydaje mi się, żeby takie nakręcanie się poprzez czytanie teraz napisanych projektów miało sens. Co ktoś napisał na egzaminie, tego już nie zmieni. Nie ma sensu opierać się na tym, co teraz napisze ktoś choćby najbardziej kompetentny, jeśli nie wiadomo, jakie wymagania stawia klucz do tego zadania.
Proponuję wrzucuć na luz, odczekać miesiąc i wtedy zacząć się cieszyć albo martwić. Szkoda zdrowia i nerwów. Dwa lata temu też zdawałam egzamin, to najlepsza metoda.
Pozdrawiam

DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.373 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account