zadanie praktyczne na egzaminie

Więcej
2011/06/18 12:22 #6075 przez legio
Replied by legio on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Myślę, że nie ma się o co sprzeczać. Dla ratowników i tak nie ma pracy, a Ci co pracują (jeśli nie są zakłamani!) i tak plują sobie w gębę, że dali się tak wykołować! Szukajcie swojej szansy wszędzie, tylko nie tu!!! Wiem co mówię. Wierycie mi prosy!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/18 13:22 #6076 przez Benia
Replied by Benia on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
co byście zrobili z poszkodowanym w wyniku bójki w dyskotece: odma otwarta, rana brzucha silnie krwawiąca
cisnienie 90/50mm HG tetno 130 uderzen na minute. skóra blada wilgotna chłodna
i nagle w laretce mu sie pogarsza brak tetna na tetnicy szyjnej, sinica

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/18 13:27 #6077 przez Benia
Replied by Benia on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
i w zapisie EKG miał tachkardie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/18 15:19 #6078 przez Kowal998
Replied by Kowal998 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Proste, jeżeli w ulotce od Ketoprofenu jest czarno na białe napisane, że jest przeciwwskazaniem III trymestr ciąży to NIE WOLNO nam ratownikom go podać... ewentualnie może go podać lekarz, bo oni mogą "wszystko" ale my nie mozemy... bo wystarczy ze sie coś stanie i moze bym to nawet nie zwiazane z podaniem Ketoprofenu, ale mozemy za to beknąć (bo wystarczy że pójdzie pismo do szefa i już po nas). Niestety ratownicy nie mają izby lekarskiej i nie trzymają się razem (nie licząc że czasem moze dojść do podpierdzielenia przez kogoś z zespołu). Także ja bym osobiście sie nie zastanawiał jak działa i czy zaszkodzi... jest przeciwwskazany i koniec. A jeśli chodzi o morfinę to w ulotce jest napisane ze przeciwwskazane przy okresie OKOŁOPORODOWYM, więc nie jest przeciwwskazana w III trymestrze, ale jak może wystąpić poród.... tak ja to rozumuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/18 19:37 #6081 przez Bizon301
Replied by Bizon301 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie

ksiegarniapzwl.pl/download/fragmenty_tekstu/213160127.pdf


Dla leniuchów ;)

Najlepsza, zawsze skuteczna, i uniwersalna jest "Ketamina". Można ją podać do mięśnia, co jest cenne w razie braku dostępu do żył obwodowych, na przykład w razie rozległych oparzeń. Dla zastosowań u ciężarnych posiada kategorie "B". Co oznacza, że jest bezpieczna. Niestety ma też jedną podstawową wadę. Ludzie po tym leku widzą Elvisa, i niestety trzeba być na to przygotowanym. Tu mały przykład:


Nasz elementarz Rat-meda poświęca cały dział na temat urazów kobiet w ciąży. Myślę, że warto poczytać. Mówię o ITLS oczywiście. Natomiast martwi mnie bezkrytyczne podejście do paracetamolu. Niestety to żaden cud.
Rypie po wątrobie aż żal patrzeć, zwłaszcza jak się go popija klinem, na kaca...

"W Tybecie mówimy, że wiele różnych chorób można wyleczyć jednym lekarstwem miłością i współczuciem. Są one pierwotnym źródłem ludzkiego szczęścia i ich potrzeba leży w samej istocie naszej egzystencji."
XIV Dalajlama
Bo czasem wystarczy wysłuchać...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/18 20:45 #6082 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Kamil napisał:

W karetca pogorszenie stanu,brak oddechu tetna,cisnienie niemierzalne.Na monitorze zapis tachykardii(wg mnie to kłóciłbym sie czy to nie było migotanie przedsionków,ale zadanie było by bez sensu troche bo to była karetka podst.)

Miazga... :(

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.404 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account