Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!

Więcej
2011/09/25 23:47 #6828 przez kandek
Replied by kandek on topic Odp: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!

Jeżeli płacę państwu haracz za "opieke zdrowotną" to chyba wymagam od państwa tej... opieki zdrowotnej. To nie jest chyba pierwszy raz kiedy tak się podchodzi do pacjenta.


Widzę że kolega typu: "Przecież ja płacę na was!"

Wytłumacz mi może co w tej sytuacji było aż takiego nieprawdopodobnego i oburzającego? Może to, że ów jegomość położył się na trawniku i bezzasadnie pomocy udzielał mu zespół ratownictwa medycznego? Jeśli tak to masz absolutną rację.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/26 08:49 - 2011/10/17 20:33 #6830 przez Komissar
Replied by Komissar on topic Odp: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!
kolega nie jest typu: "Przecież ja płacę na was!" bo tak naprawde kwota jaką płacę to pryszcz. ;)

A skąd wiesz co temu człowiekowi się stało? Skarżył się na ból w klatce piersiowej, nie czuć było od niego alkoholu a jednak lekarz do takiego wniosku doszedł nie badając go w ogóle. Chyba, że ludzie nabywają umiejętności "alkomat w oczach", no to zwrócę lekarzowi honor. :)
Kiedy widzisz taką sytuacje zaczynasz się zastanawiać czy nie spotka to ciebie, lub twoich najbliższych, a co jeżeli trafi się na podobny zespół? Zaufanie do takich instytucji spada, podobnie jest z policją - jedni są dobrzy, drudzy źli. A jeżeli nie mamy zaufania do służb, to co nas trzyma w danym kraju?

Macieju S.

Mieszkałem już poza granicami naszego kraju i nie było tak źle, a Skandynawia to faktycznie dobre miejsce

Nakłady są jakie są, ale jednak chciałoby się żyć. Inne państwa jakoś to ogarniają, ale widocznie my do tego nie dojrzeliśmy.

... A człowiek pokonał bestię, która wróciła do królestwa Beliara...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/26 09:00 #6832 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!

Inne państwa jakoś to ogarniają, ale widocznie my do tego nie dojrzeliśmy.


W innych krajach nakłady są inne i filozofia jest inna. Tam nikt nie ukrywa, że składka, którą się płaci (wyższa niż u nas) to za mało i za pewne rzeczy pacjent musi dołożyć z własnej kieszeni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/26 09:13 #6834 przez Komissar
Replied by Komissar on topic Odp: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!
no, ale skoro wzorujemy się na innych krajach niby kapitalistycznych, to nie wracajmy do socjalizmu, bo chyba nie o to chodziło. Jest wyższa, bo musi być, ale tam masz wybór to co Ci państwo powinno zapewnić "prawo wyboru", a dokładać z własnej kieszeni wszędzie trzeba u nas też i to sporo. Nie ma idealnego systemu.

... A człowiek pokonał bestię, która wróciła do królestwa Beliara...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/28 16:50 - 2011/09/28 16:58 #6840 przez djr7
widze koledzy ratownicy maja gdzies zyczliwosc dla ludzi/pacjetow. za takie zachowanie w stosunku do pacjeta np w Irlandi ratownik by do konca zycia odszkodowanie splacal. obojetnie czy pacjet pijany czy zawalowy. nie w systemie jest wina a w tym ze duza czesc polskich specow od ratownia zamiast empati i profesjonalizmu postanowila byc cwanymi sk...ami a problem w tym ze sk...synstwo nie uratuje cie od stresu zwiazanego z zawodem a jedynie zabierze ci szacunek ktory ludzie jeszcze do ciebie maja. i to jest zalosne ze tutaj na forum sa tacy ktorzy pisza ze to normalka i ze tak jest dobrze. upodlenie maksymalne. i jak tu sie nie dziwic ze w Polsce ten zawod ma maly prestiz? sami go sobie odbieracie Panowie.

BTW: mnie uczono i to praktykuje ze dla zawalowych (nawet gdy to nie jest pewne) ograniczamy wszelki wysilek (ograniczamy bo prewencja to jedno z zadan ratownika, tak?), wiec wejscie nawet z pomoca (za szmaty) do karetki nie wchodzi w gre (tylko krzeselko albo nosze)ale pewnie w Polsce sa inne standardy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/28 18:21 #6843 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!

widze koledzy ratownicy maja gdzies zyczliwosc dla ludzi/pacjetow. za takie zachowanie w stosunku do pacjeta np w Irlandi ratownik by do konca zycia odszkodowanie splacal. obojetnie czy pacjet pijany czy zawalowy. nie w systemie jest wina a w tym ze duza czesc polskich specow od ratownia zamiast empati i profesjonalizmu postanowila byc cwanymi sk...ami

Co to znaczy duża część? - pojęcie względne. Poza tym roszczeniowość pacjentów nie była w Polsce "trendy" od zawsze. Dzisiaj najpowszechniejszy jej przejaw to tekst: "płacę podatki, więc mi się należy". A jutro...? Mamy bać się odezwać do pacjenta? Chyba nie o to chodzi...

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.238 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account