Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!

Więcej
2011/07/21 14:44 #6378 przez ww61
Pacjenci oraz ich rodziny gdy w rejonie funkcjonują zespoły P,kiedy to przyjadą zabiorą do szpitala a następnie w nieuzasadnionych przypadkach rodzina odbiera pacjenta z Izby Przyjęć po kilku incydentach tego typu zaczynają się zastanawiać czy warto wezwać karetkę systemu,kiedy nikt nie wypisze recepty a i jeszcze trzeba odebrać ze szpitala.Po jakimś czasie takiego działania systemu liczba wyjazdów maleje a te,które się realizuje rzeczywiście są uzasadnione.Tylko przez brak recept i potrzebę odbioru ze szpitala.Warto też zaznaczyć,że często pacjenci którzy trafiają do szpitala z błahego powodu w wyniku przeprowadzonych tam badań i konsultacjach zostają zdiagnozowani u zarodka poważnej choroby.Wydaje mi się,że dzięki wprowadzeniu zespołów P społeczeństwo nauczy się z czasem wzywać zespół w uzasadnionych przypadkach a dzięki przywożeniu pacjentów do szpitala wielu z nich uratuje swoje zdrowie i przedłuży życie.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/21 22:16 - 2011/07/21 22:16 #6379 przez rudy_0007
Replied by rudy_0007 on topic Odp: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!

.Warto też zaznaczyć,że często pacjenci którzy trafiają do szpitala z błahego powodu w wyniku przeprowadzonych tam badań i konsultacjach zostają zdiagnozowani u zarodka poważnej choroby.


czyli: Mniej wiesz dłużej zyjesz :) - żartobliwie mówiąc

Na pogardę zasługuje tylko ten, kto wie lepiej, a robi gorzej.\\\\\\\"

Stanisław Leopold Brzozowski (pseud. Adam Czepiel, 1878-1911)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/22 05:53 - 2011/07/22 05:56 #6380 przez ww61
Może bardziej pasowało by-im mniej wiesz często umierasz zaskoczony:( bez szans na wyleczenie.Dość oryginalne poczucie humoru prezentujesz kolego ratowniku rudy 007.Często człowiek dostrzega znacznie więcej gdy coś dotyczy jego samego lub jego bliskich.
Pozdrawiam:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/22 20:00 - 2011/07/22 20:02 #6382 przez joanna.j23
Replied by joanna.j23 on topic Odp: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!

Może bardziej pasowało by-im mniej wiesz często umierasz zaskoczony:( bez szans na wyleczenie.

Zgadzam się. To, że nie wiemy, co złego dzieje się w naszym organizmie, nie znaczy, że pewne procesy nie postępują. Natomiast wczesne wykrycie choroby może uratować życie.
Pozdrawiam

DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/22 20:10 - 2011/07/22 20:25 #6384 przez djr7
bo ratownik to taki swiety raczej byc powinien i zartowac sobie z pracy nie przystoi. poczucie humoru nie wazne czy wisielcze czy niewiescie nie wskazane. pelnij obowiazki jak z kijem w ... i sie bron Bog usmiechac. zarty medyczne, z kondycji pacjetow i z profilaktyki zdrowotnej zasluguja wszak na potepienie...

a ja na to: tak trzymaj Rudy. Bez dystansu do tego zawodu mozna sie szybko stac pacjentem swoich kolegow.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/22 20:15 #6386 przez blondi1602
Replied by blondi1602 on topic Odp: Halo Pogotowie? potrzebuje pomocy !!!
Ja bym to określiła jako stwierdzenie faktu ; )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.157 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account