Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin

Więcej
2012/02/24 19:48 #7358 przez Emi
Osobiście błędu nie widzę, ale klucze są dziwnie "skonstruowane" i wg kluczy egzaminacyjnych powinno się wezwać do amputacji karetkę S albo HEMS jesli jest daleko do szpitala. Głupota, ale cóz...
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/02/25 07:36 #7359 przez akexia
Replied by akexia on topic Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
Witam mam jeszcze takie pytanie ponieważ inni opisali cały BTLS od początku do końca a ja jednak tak sie nie opisywałam (Rok temu wszystkie kartki wypełniłam że oblałam ) napisałam tylko że wykonałam szybkie badanie urazowe BTLS itp.. ale za to opisałam całą amputację co robiłam po kolei napiszcie mi czy dobrze zrobiłam
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/02/25 08:34 #7360 przez Emi
Hmmm... osobiście z tego co mi wiadomo wystarczy napisać "wykonanie szybkiego badania urazowego BTLS" i na tym koniec. Nie ma potrzeby rozpisywania co się po kolei wykonuje w tym badaniu.
Co robiłaś z amputantem prawidłowo, że opisłaś wszystkie czynności po kolei.

A jak was uczyli przed egzaminem? Nie mówili wam co macie opisywac dokladnie a co nie?
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/02/25 09:03 #7361 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
Czytać, czytać i jeszcze raz czytać!!! Oczywiście ze zrozumieniem. W treści zadania masz wyraźnie napisane, że stan pacjenta pogarsza się w trakcie transportu. Z tego wynika, że Ty transportujesz pacjenta a nie zespół S czy HEMS (w związku z tym nie wezwanie zespołu o wyższych referencjach nie może skutkować punktami ujemnymi). Stan pacjenta się pogarsza, więc zastanów się co jest tego przyczyną. Bo chyba nie amputowany mały palec u nogi...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/02/25 12:51 #7362 przez akexia
Replied by akexia on topic Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
Masz rację . amputację to opisałam tak
zabezpieczono amputacje urazowa prawej kończyny dolnej,przemycie kikuta jałowym roztworem 0,9 % NaCl załozenie opatrunku usciskowego i uniesieniem goo do dóry,oraz zabezpieczono amputowaną część prawej kończyny dolnej poprzez przemycie jej jałowym roztworem 0,9 %NaCl,obłożeniu jałowymi gazikami i umieszczeniu w plastikowym worku szczelnie zamkniętym,następnie całość umiesczamy w pojemniku z wodą i lodem szczelnie zamkniętym,zabezpieczono otarcia skóry na całym ciele poprzez załozenie opatrunków osłaniajacych itp pozniej chyba napisałam że ułożono poszkodowanego na desce ortopedycznej ze stabilizatorem z uniesionym kikutem konczyny dolnej (elewacja kończyny)powiadomiono SOR o transporcie pacjenta w stanie cięzkim transport do szpitala w pozycji przeciwstrzasowej,podczas transportu systematyczna kontrola parametrów życiowych rr tętno oddech zrenice skóra cos takiego tak na egzaminie jest cięzko cokolwiek napisac stres daje swoje no ale zobaczymy jak pójdzie ehh
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/03/07 06:24 #7383 przez akexia
Replied by akexia on topic Egzaminy 2012 - zadania, opinie, egzamin
Witam :) mam pytanie czy ktoś wie ile punktów maksymalnie dają na czesci praktycznej na zadaniu przy fantomie ? z góry dziekuję
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.295 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account